Plavkyně Iščenková získala na MS v Římě čtyři zlaté medaile

ŘÍM

Soutěž volného programu v synchronizovaném plavání na mistrovství světa v Římě vyhrálo družstvo Ruska. V týmu se z triumfu radovala i Natalia Iščenková, která tak v italské metropoli získala čtvrté zlato. Stříbro míří do Španělska, třetí skončila Čína.

Synchronizovaná plavkyně Natalia Iščenková

Rusko dnes potvrdilo svou nadvládu v synchronizovaném plavání. Na šampionátu vyhrálo šest ze sedmi soutěží, v té poslední - kombinaci volného programu - nestartovalo.

Dnešní soutěž družstev uzavřela program synchronizovaného plavání na mistrovství. Nejlepším výsledkem českých barev bylo deváté místo Soni Bernardové v sólovém technickém programu.

Skoky do vody ovládli čínští reprezentanti. Dvojice Chuo Liang, Lin Jüe dnes v Římě získala pro asijskou velmoc již sedmou zlatou medaili, když vyhrála soutěž synchronizovaných skoků z věže. Na druhém místě dnes skončili Američané David Boudia, Thomas Finchum, bronz získali Kubánci José Antonio Guerra s Jeinklerem Ernestem Aguirrem.

Čína kromě sedmi zlatých medailí získala v italské metropoli v deseti skokanských závodech také čtyři stříbrné a tři bronzové.

MS v plaveckých sportech v Římě:
Synchronizované plavání:
Týmy - volný program, finále: 1. Rusko 99,167 b., 2. Španělsko 98,167, 3. Čína 97,167, 4. Kanada 96,000, 5. Itálie 95,000, 6. Japonsko 94,000.