Deblkanoe Kašpar, Šindler má zlato z MEJ na divoké vodě

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler získali zlatou medaili na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let na divoké vodě. Postarali se tak v první finálový den v Liptovském Mikuláši o jedinou českou medaili v individuálních disciplínách, dalších pět cenných kovů získala výprava v závodech hlídek.

Junioři Kašpar se Šindlerem patřili na umělém kanálu na Slovensku k nejlepším ve všech jízdách, vyhráli kvalifikaci a byli druzí v semifinále. Ve finále se nedopustili ani jedné chyby a bez trestných sekund porazili o více než tři vteřiny polské duo Dariusz Chlebek, Patryk Brzezinski.

Další medaili získali čerství mistři světa o několik hodin později v soutěži hlídek, v níž obsadili spolu s dvojicemi Martin Říha, Jaroslav Strnad a Jakub Hojda, Tomáš Macášek druhé místo. Stříbro mezi juniorskými týmy si připsali také singlkanoisté Martin Říha, František Jordán a Michal Pešek. Kajakářky Anna Bustová, Pavlína Zástěrová a Barbora Valíková byly třetí.

Další dvě bronzové medaile vylovila česká výprava v závodech hlídek do 23 let. Postarali se o ně deblkanoisté Robert Gotvald, Jan Vlček, Tomáš Koplík, Jakub Vrzáň a Ondřej Karlovský, Jakub Jáně a kajakářky Eva Ornstová, Kateřina Kudějová a Miroslava Urbanová.

V neděli šampionát vyvrcholí individuálními závody do 23 let.

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu:
Junioři:
K1: 1. Halčin (SR) 98,81 (0 tr. sekund), ...4. Dupal 104,00 (2), 14. Prskavec - nepostoupil ze semifinále, 29. Cvikl (všichni ČR) - nepostoupil z kvalifikace.
3xK1: Itálie 115,38 (0), ...12. Česko - nepostoupili z kvalifikace.
C1: 1. Gajarský (SR) 107,37 (0), ...11. Pešek, 14. Říha, 16. Jordán (všichni ČR) - nepostoupili ze semifinále.
3xC1: 1. Polsko 122,56 (2), 2. Česko 123,40 (0).
C2: 1. Kašpar, Šindler 115,55 (0), ...10. Říha, Strnad 239,01 (106), 16. Hojda, Macášek (všichni ČR) - nepostoupili ze semifinále.
3xC2: 1. Polsko 129,18 (0), 2. Česko 141,24 (4).
Juniorky:
K1: 1. Hornová (Něm.) 114,74 (4), ...6. Zástěrová 123,01 (2), 12. Bustová - nepostoupila ze semifinále, 25. Valíková (všechny ČR) - nepostoupila z kvalifikace.
3xK1: 1. Francie 132,89 (0), ...3. Česko 138,81 (6).
Do 23 let:
Muži - 3xK1: 1. Francie 105,93, 2. Německo 110,25 (2), 3. Slovinsko 110,64 (4), ...5. Česko (Přindiš, Hradilek, Maslaňák) 115,60 (6).
Muži - 3xC1: 1. Slovinsko 115,47, 2. Francie 119,02 (4), 3. Rusko 119,82 (0), ...5. Česko (M. Jáně, Karásek, Busta) 124,51 (8).
Muži - 3xC2: 1. Francie 122,81 (0), 2. Německo 130,14 (2), 3. Česko (Gotvald/Vlček, Koplík/Vrzáň, Karlovský/J. Jáně) 136,82 (6).
Ženy - 3xK1: 1. Německo 131,55 (6), 2. Francie 135,03 (4), 3. Česko (Ornstová, Kudějová, Urbanová) 136,54 (8).