Rubriky:

Vodní sporty

Čeští veslaři na MSJ získali dvě stříbrné medaile

8. srpna 2009 15:17 - BRIVE LA GAILLARDE

Čeští veslaři v sobotu na juniorském mistrovství světa ve francouzském Brive la Gaillarde získali dvě stříbrné medaile. O první se postaral dvojskif Denisa Čvančarová a Lenka Antošová, druhou přidala párová čtyřka Jan Andrle, Jakub Podrazil, Jan Pilc, David Szabo.

České kvarteto v pátek zajelo nejrychlejší čas z obou semifinálových jízd, dnes však suverénní výkon nezopakovalo. Ve finále nestačilo na německou posádku, za kterou zaostalo o vteřinu. Pro bronz si dojela novozélandská čtveřice.

Také Čvančarová s Antošovou, které v pátek vyhrály svou semifinálovou jízdu, zaostaly za německou lodí. Zlato získalo duo Julia Lierová, Marie-Catherine Arnoldová, třetí místo obsadily Číňanky Žuej Čeng a Jü-wej Wang.

Další čtyři české posádky se dnes představily v finále B. Osma Jan Psotka, Tomáš Vondrák, Jiří Srna, Mikuláš Šum, Michal Humpolíček, Jan Lukačevič, Ondřej Beneš, Kornel Altman, Martin Šuma v něm obsadila druhé místo. Stejně dopadla i čtyřka bez kormidelníka ve složení Vojtěch Schlimbach, Jakub Vrána, Karel Běhal, Vit Slavík a dvojka bez kormidelníka David Škrabálek, Matyáš Klang. Ženská dvojka bez kormidelníka Martina Stillerová, Kateřina Kopecká skončila ve finále B třetí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty