Rubriky:

Vodní sporty

Knapková, dvojskif a čtyřka bez získaly na veslařském ME stříbro

20. září 2009 11:02 - BREST

Tři české posádky vytěžily ze svých finálových startů na mistrovství Evropy v běloruském Brestu shodně stříbrné medaile. Druhá místa obsadily skifařka Mirka Knapková, dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových a čtyřka bez kormidelníka Michal Horváth, Milan Bruncvík, Jakub Makovička, Jan Gruber. Těsně pod stupni vítězů zůstala čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník a Jiří Kopáč.

 

Libor Zavoral, ČTK

Třetí žena ze srpnového mistrovství světa v Poznani Knapková obhajovala zlato z loňského ME, kde ovšem nestartovala legenda její disciplíny Jekatěrina Karstenová-Chodotovičová. Šestinásobná světová šampiónka si ovšem letošní mistrovství na domácí vodě nenechala ujít a zbytek pole deklasovala.

Slavná Běloruska vedla od startu do cíle a Knapkovou, jež s ní jako jediná dokázala držet krok, porazila o téměř čtyři sekundy. Třetí Julia Levinová z Ruska dojela do cíle až po 11 sekundách.

Sestry Antošovy stříbrné, čtyřka bez také

Nově sestavená sourozenecká dvojice přišla o triumf až na posledních metrech po drtivém závěru Italek Laury Schiavoneové a Gabrielly Bascelliové. Sestry Antošovy spolu začaly jezdit teprve krátce před srpnovým mistrovstvím světa v Poznani, kde se blýskly pátým místem. V neděli dlouho sahaly po zlatu, vedly prakticky celý závod, ale i když měly ještě na 1500 metrech před Italkami náskok 1,31 sekundy, v závěru jim o půl sekundy podlehly. Bronz získaly Polky.

Také čtyřka bez kormidelníka neměla k triumfu daleko. Čtvrtá loď z nedávného mistrovství světa, kde byl v posádce byl místo Makovičky Milan Doleček, byla stejně jako sestry Antošovy po třech čtvrtinách trati v čele. Ani oni však nestačili na finiš soupeřů, v jejich případě Řeků. Třetí skončili Španělé.

Medailové ambice nenaplnila čtyřka bez kormidelníka lehkých vah, která skončila při triumfu Francouzů čtvrtá. Polovina bronzové sestavy z loňského ME, v níž loňské medailisty Vraštila a Kopáče pro letošek doplnili bratři Vetešníkové, dnes zůstala od stupňů vítězů vzdálená tři sekundy.

Mistrovství Evropy ve veslování v běloruském Brestu - finále:
Muži:
Dvojskif: 1. Raja, Taimsoo (Est.) 6:28,82.
Dvojskif lehkých vah: 1. Mugios, Polymeros (Řec.) 6:28,21, finále B: 5. Bejblík, Čabla (ČR) 6:49,73.
Dvojka bez kormidelníka: 1. A. Gkuntulas, N. Gkuntulas 6:45,08.
Párová čtyřka: 1. Ukrajina (Zacharčenko, Pavlovskyj, Zajcev, Gryn) 5:53,12.
Čtyřka bez kormidelníka: 1. Řecko (Tsamis, Papachristos, Tziallas, Gavriilidis) 6:06,84, 2. Česko (Horváth, Bruncvík, Makovička, Gruber) 6:07,45.

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Francie (Bette, Tilliet, Solforosi, Moreau) 6:04,85, ...4. Česko (Vraštil, J. Vetešník, O. Vetešník, Kopáč) 6:09,96.

Osma: 1. Polsko (P. Brzezinski, Godek, Szpakowski, Aranowski, Hojka, M. Brzezinski, Gutorski, Burda, korm. Trojanowski) 5:43,80.

Ženy:

Skif: 1. Karstenová-Chodotovičová (Běl.) 7:40,02, 2. Knapková (ČR) 7:43,79.

Dvojskif: 1. Schiavoneová, Bascelliová (It.) 7:07,96, 2. J. Antošová, L. Antošová (ČR) 7:08,52.
Dvojka bez kormidelnice: 1. Lupascuová, Albuová (Rum.) 7:27,28.

Dvojskif lehkých vah: 1. Jazitziduová, Tsiavuová (Řec.) 7:15,26, finále B: 3. Nacházelová, Janáková (ČR) 7:32,03. 

Párová čtyřka: 1. Ukrajina (Spirjukovová, Kolesnikovová, Koženkovová, Dementěvová) 6:30,90.

Osma: 1. Rumunsko (Cogianuová, Neacsuová, Bursucová, Craciunová, Cojocariuová, Ilieová, Lupascuová, Barabasová, korm. Stoicaová) 6:21,52.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty