Rubriky:

Vodní sporty

Plavkyně Dostálová dostala dvouletý trest za doping

4. října 2009 19:19 - PRAHA

Dvouletý trest zákazu činnosti dostala za doping plavkyně Sabina Dostálová, která měla pozitivní nález na anabolické steroidy při únorovém zimním mistrovství republiky v padesátimetrovém bazénu v Českých Budějovicích. Trest vynesla v pátek disciplinární komise Českého svazu plaveckých sportů (ČSPS).

Devatenáctiletá plavkyně užití zakázaného prostředku odmítla a z nařčení z dopingu se několik měsíců snažila očistit i různými rozbory výživových doplňků, které užívala. Komisi však o své nevině nepřesvědčila. Přijde tak o český rekord, který v únoru na jihu Čech překonala v závodu na 100 metrů motýlek. ČTK to potvrdil sportovní ředitel svazu Jan Novotný.

Doping členky oddílu Chemička Ústí nad Labem je prvním vážným případem v českém plavání. Rok si odpykali za užití efedrinu, takzvaného lehkého dopingu, Daniel Vaisocher (2006) a Zdeněk Františák (2005). Ten byl navíc společně s Žofií Kvačkovou potrestán půlroční podmínkou za neposkytnutí informací o místě pobytu. Trest oběma vypršel letos v dubnu.

Dvojnásobná česká dorostenecká rekordmanka na motýlkářských tratích a svěřenkyně Petra Thiela Dostálová překonala na šampionátu v Českých Budějovicích český rekord dvakrát. Její výkon 1:01,01 minuty však bude z tabulek vymazán.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty