Rubriky:

Vodní sporty

Podle Peirsola je zákaz moderních plavek dobrá věc

24. prosince 2009 09:40 - LONDÝN

Americký plavec Aaron Peirsol souhlasí se zákazem moderních plavek, přestože v nich sám překonal několik světových rekordů. Podle něj se díky tomu stane plavání opět důvěryhodným sportem. Plavky z moderních materiálů se začaly používat začátkem loňského roku a od té doby v nich bylo překonáno přes 250 světových rekordů. Mezinárodní plavecká federace FINA proto jejich používání od začátku roku 2010 zakázala.

"Až budou pryč, plavání získá opět svoji důstojnost. Vracíme se do minulosti, což je někdy dobrá věc," citovala agentura AP Peirsola.

FINA zatím nerozhodla, zda rekordy překonané v moderních úborech ponechá, nebo zruší. Šestadvacetiletý Američan by je však ponechal. "Byly zaplavány podle platných pravidel. Nošením těch plavek nikdo nepodváděl, plavci jen využili dovolených možností," prohlásil s tím, že zakázané plavky si občas oblékne při tréninku. "Jsou nádherné a už jen pro ten pocit rychlosti," dodal.

Peirsol si také myslí, že rekordy zaplavené v moderních úborech mohou být překonány. "Myslím, že plavání překvapí samo sebe a některé padnou," řekl pětinásobný olympijský medailista. "Možná ne hned, ale přijde to brzy. Změna je život a v tomhle případě to bude hodně zajímavé," dodal plavec, který v moderním úboru naposledy plaval ve víkendovém exhibičním závodě "Souboj v bazénu" v Manchesteru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty