Rubriky:

Vodní sporty

Skifařka Knapková se po zranění vrací k tréninku, nejvíc se však těší na zmrzlinu

10. března 2010 10:33 - PRAHA

Více než dvouměsíční pauzu má za sebou skifařka Miroslava Knapková. Bronzová medailistka z loňského světového šampionátu v Poznani si totiž při běžeckém tréninku přetrhla vaz v kotníku a musela na operaci. Nyní už je opět fit a v plném tréninkovém nasazení. "Cíl? Zatím se jen vrátit zpět do formy, ve které jsem byla loni. Dál se uvidí," říká úspěšná závodnice.

Loni vyhrála Světový pohár, z mistrovství Evropy si přivezla stříbro a ze světového šampionátu bronz. S tréninkem však úspěšná skifařka Miroslava Knapková začínala od nuly. Při běhu si na podzim loňského roku přetrhla vaz v kotníku, musela na operaci a poté ji čekala rehabilitace.

"Asi měsíc a půl jsem marodila s nohou. Předtím jsem měla měsíc dovolenou, takže to dohromady udělalo dva a půl měsíce bez tréninku," přiznala v tiskové zprávě Knapková. "Po operaci jsem byla čtrnáct dní doma a pak jsem začala s rehabilitací. Teď už si zase zvykám na tréninkovou zátěž. Ten první měsíc přípravy jsem byla ale hodně unavená," líčila dál Knapková.

První kilometry na vodě se uskuteční v Itálii

Tuto sobotu zamíří devětadvacetiletá skifařka na každoroční jarní soustředění do italského střediska Sabaudia, které si velmi oblíbila. "Mají tam výbornou zmrzlinu. Teď ale vážně. Středisko leží asi sto kilometrů jižně od Říma, takže v tomto období tam jsou příznivé podmínky pro první kilometry na vodě. Navíc Sabaudia je městečko s krásným okolím, takže tréninková dřina je tam snesitelnější."

A co všechno na Miroslavu Knapkovou v letošní sezóně čeká? "Už 10. dubna se uskuteční mistrovství České republiky na dlouhé trati. Na konci května pak začne Světový pohár, a to nejprve ve slovinském Bledu a pak se pojede tradičně ve švýcarském Luzernu a německém Mnichově. Vrcholem sezóny bude světový šampionát na Novém Zélandu, který se koná na přelomu října a listopadu. A možná se ještě zúčastním v půlce září mistrovství Evropy v Portugalsku. A můj cíl? Zatím se jen vrátit do formy, ve které jsem byla loni. Dál se pak uvidí...," uzavřela Knapková.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty