Rychlostní kanoisté přidali na SP v Szegedu dvě třetí místa

SZEGED

Čeští reprezentanti dosáhli v závěrečný den Světového poháru v rychlostní kanoistice v Szegedu na dvě umístění na stupních vítězů. Postarali se o ně deblkajak Ondřej Horský, Jan Štěrba a kajakář Filip Šváb.

Horský se Štěrbou obsadili v Maďarsku třetí pozici na neolympijské trati 500 m a stejně jako před třemi týdny ve Vichy se probojovali na stupně vítězů. V úvodním dílu seriálu byla česká posádka druhá.

Na třetí pozici Horský se Štěrbou zaostali o 714 tisícin sekundy za vítěznou domácí posádkou Gabor Kucsera, Zoltan Kammerer. Druzí byli Portugalci. Oba Češi se už v sobotu podíleli na bronzu čtyřkajaku na olympijském kilometru.

Třetí bronzovou pozici přidal Šváb na nejkratší dvousetmetrové trati, na níž se za dva roky v Londýně bude premiérově bojovat o olympijské medaile. Českého reprezentanta předstihli jen Brit Edward McKeever a Kanaďan Richard Dober. Na vítěze ztratil Šváb 846 tisícin sekundy.