Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Jachtařka Fenclová skončila sedmá na ME v Tallinnu

11. června 2010 17:52 - TALLINN

Jachtařka Veronika Fenclová skončila sedmá na mistrovství Evropy olympijské třídy Laser Radial v estonském Tallinnu. Vyrovnala tak své nejlepší umístění z šampionátu před třemi lety v Haagu. Zlato získala suverénně Chorvatka Tina Miheličová.

 

Jakub Kozelský

"Jsem spokojená, ale myslím, že jsem mohla jet malinko líp," řekla ČTK Fenclová, která letos stála dvakrát na stupních vítězů v závodech Světového poháru, v jehož průběžné pořadí je zatím třetí.

Na mistrovství Evropy v Tallinnu začala Fenclová hůře, než chtěla, ale postupně se z 19. místa posunovala pořadím vzhůru. Z jedenácti rozjížděk dvě vyhrála, jednou se jí povedlo po špatném startu, kdy figurovala na třicátém místě, propracovat až na šestou pozici.

Čtvrteční program musel být odvolán kvůli nedostatku větru. Pro Fenclovou to bylo určité zklamání, jelikož zrušenou rozjížďku vedla. "A mé soupeřky byly v zadní části pole, ale nedalo se nic dělat," řekla jachtařka. Celý závod provázel nestálý poryvový vítr. "Podmínky byly hodně náročné a občas mi přišlo, že to bylo o náhodě," uvedla Fenclová. "Vítr skákal, stačila chvilka nepozornosti a byla špatná rozjížďka. V kontextu toho je sedmička hodně dobrá a jsem celkově za sebe velmi spokojen," zhodnotil kouč Jakub Kozelský.

Již v červenci se chystá Fenclová na mistrovství světa a ve Skotsku očekává podobné podmínky jako v Estonsku. "Nejlíp jsem byla na světě devatenáctá, tak bych to chtěla vylepšit," stanovila si jachtařka.

ME v jachtingu třídy Laser Radial v estonském Tallinu:
1. Miheličová (Chorv.) 24 b., 2. Dobsonová (Brit.) 43, 3. Sheidtová (Lit.) 44, ...7. Fenclová (ČR) 69.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.