Rubriky:

Vodní sporty

Kajakář Luboš Hilgert předčil matku, na SP v Troji dojel druhý

20. června 2010 14:45 - PRAHA

Dvojnásobný medailový úspěch si v neděli v závodě Světového poháru ve vodním slalomu v Praze-Troji mezi kajakáři připsala rodina Hilgertových. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová obsadila třetí místo, její syn Luboš byl mezi kajakáři druhý. Z vítězství se radovali Němka Jasmin Schornbergová a Daniele Molmenti z Itálie.

 

René Volfík, ČTK

Dvaačtyřicetiletá Hilgertová přitom do finále postoupila až desátým časem a startovala v něm jako první. Přestože se po jejím dojezdu nezdálo, že si připíše na konto další úspěch, dočkala se ho.

Štěpánka Hilgertová při nedělní jízdě v Troji. Štěpánka Hilgertová při nedělní jízdě v Troji. foto: ČTK/René Volfík

Soupeřky totiž kazily více než obvykle a samotná Hilgertová byla nakonec překvapena z třetího místa. Pomohly jí k tomu i nezvyklé problémy slovenské vítězky semifinále Jany Dukátové, které při závodu spadl kryt otvoru na lodi.

Nejstarší medailistka 

"Nejsem nadšená ani zklamaná. Nebyla to tak špatná jízda, i když jsem se nevyvarovala menších chyb. Chybovaly ale i soupeřky a nakonec to dopadlo takhle," řekla Hilgertová, která se stala nejstarší medailistkou v historii SP.

Na bedně poprvé v kariéře 

V té chvíli ještě nevěděla, že ji poprvé v kariéře ve světové konkurenci překoná syn Luboš, neboť finále kajakářů celý program SP uzavíralo. Třiadvacetiletý Hilgert obsadil v semifinále čtvrté místo a ve finále se posunul na druhou příčku. Poprvé v životě tak při SP vystoupil na stupně vítězů.

"Mámin závod jsem moc nesledoval, ale viděl jsem, že nic moc nejela, takže jsem si říkal, že to asi budu muset zachraňovat já. Pak jsem ale koukal, jak dopadla a říkal jsem si, že by to bylo super, kdybychom se potkali na stupních vítězů. Byly to ale spíše odvážné sny," řekl Hilgert, jenž si v neděli definitivně zajistil start na mistrovství světa.

Ve finále se představili ještě dva čeští reprezentanti. Irena Pavelková i Vavřinech Hradilek byli pátí.

První díl Světového poháru ve vodním slalomu v Praze:
K1 muži: 1. Molmenti (It.) 92,62 (0 trest. sekund), 2. Hilgert (ČR) 94,02 (0), 3. Kurt (Švýc.) 94,68 (0), ..5. Hradilek 96,82 (2), 22. Přindiš (oba ČR) vyřazen v semifinále.
K1 ženy: 1. Schornbergová (Něm.) 109,05 (0), 2. Pennieová (Brit.) 109,16 (2), 3. Hilgertová 109,79 (2), ...5. Pavelková 111,70 (2), 18. Řihošková (všechny ČR) vyřazena v semifinále.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty