Rubriky:

Vodní sporty

Jachtařka Fenclová skončila celkově druhá ve Světovém poháru

14. srpna 2010 15:06 - WEYMOUTH

Jachtařka Veronika Fenclová obsadila druhé místo v konečném hodnocení Světového poháru olympijské třídy Laser Radial. Češka si stříbro zajistila pátým místem v závěrečném sedmém dílu seriálu, který dnes skončil v britském Weymouthu. Na stejném místě se za dva roky uskuteční i olympijská regata. "Celkový výsledek je odraz toho, že Veronika jezdí velmi stabilně. Nevyhrává, ale vždycky je vpředu, přičemž skoro nikdo jiný tohle neumí," řekl trenér Jakub Kozelský.

 

Jakub Kozelský

Závěrečný závod i celé finále vyhrála Marit Bouwmeesterová. Nizozemka během sezony nasbírala 90 bodů, Fenclová, která byla druhá na Mallorce a třetí v Medembliku, měla o šest bodů méně. "Čtyři jachtařky bojovaly do konce o stupně vítězů a jsem nadšený, že Veronika zůstala na podiu a má dvojku," radoval se Kozelský.

Světový jachtařský pohár se počítá druhou sezonou a Fenclová před rokem obsadila čtvrté místo, když ve finále přišla o bronz.

Závod ve Weymouthu byl i jednou z mnoha důležitých zkoušek olympijského revíru pro Londýn 2012. "Povzbuzením páté místo je, ale výsledek tohoto závodu nemá přímý vztah k olympiádě, protože svěťák jezdí devadesát lodí a olympiádu třicet," řekl Kozelský. "Chceme tady hodně trénovat, aby si Veronika na podmínky zvykla," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty