Rubriky:

Vodní sporty

Kajakář Šváb byl na MS šestý na olympijské dvoustovce

22. srpna 2010 13:14 - POZNAŇ

Kajakář Filip Šváb obsadil na mistrovství světa v Poznani šestou pozici na olympijské trati 200 metrů a po sobotním bronzu čtyřkajaku se postaral o druhý nejlepší výsledek české výpravy na šampionátu.

Sedmadvacetiletý Šváb na startu závodu, jenž bude mít za dva roky v Londýně olympijskou premiéru, mírně zaváhal a na vítězného Edwarda McKeevera z Británie ztratil 796 tisícin sekundy. Stříbro získal po těsném souboji s Polákem Piotrem Siemionowským německý kajakář Ronald Rauhe. K bronzu Švábovi chyby čtyři desetiny sekundy.

Desátý muž z dvoustovky na červencovém mistrovství Evropy ve španělské Trasoně Šváb byl spolu se čtyřkajakem jedinou českou lodí, jež se v Poznani představila v jízdě o medaile. Další kajakář Jan Štěrba dnes na neolympijské trati 500 metrů vyhrál finále B.

MS v rychlostní kanoistice v Poznani (Polsko)
500 m - finále:
Muži:
K1: 1. Gustafsson (Švéd.) 1:38,457, 2. Gelle (SR) -0,504, 3. Van Koeverden (Kan.) -0,548, finále B: 1. Štěrba (ČR) 1:40,557.
K2: 1. Pětrušenko, Machněv (Běl.) 1:29,230, 2. Pimenta, Ribeiro (Portug.) -0,740, 3. Stanojevič, Pajič (Srb.) -1,188.
C1: 1. Haraža (Běl.) 1:47,701, 2. Li Čchiang (Čína) -0,616, 3. Menkov (Uzb.) -0,756, finále B: ...3. Dvořák (ČR) 1:53,498
C2: 1. Dumitrescu, Mihalachi (Rum.) 1:40,781, 2. Bezuglij, Prokopenko (Ázer.) -0,496, 3. Petrov, Kostogold (Rus.) -0,564, finále B: ...5. Koranda, Miškovský (ČR) 1:47,949.
Ženy:
K1: 1. Osypenková-Radomská (Ukr.) 1:50,461, 2. Janicsová (Maď.) -0,164, 3. Cawthornová (Brit.) -0,468.
K2: 1. Szabová, Kozaková (Maď.) 1:40,064, 2. Salachovová, Sergejevová (Rus.) -1,564, 3. Schuringová, Schwarzová (Rak.) -2,620.
K4: 1. Maďarsko (Janicsová, Csipesová, Kovácsová, Benedeková) 1:31,607, 2. Německo (Fischerová, Reinhardtová, Wagner-Augustinová, Dietzeová) -1,188, 3. Polsko (Najaová, Konieczná, Pawelczaková, Krukowská) -2,208, finále B: ...6. Česko (Doktorová, Adamová, Šebestová, Matoušková) 1:37,726.
C2: 1. Vincentová, Lapointeová (Kan.) 2:03,622, 2. Kazakovová, Petrovová (Rus.) -14,488, 3. Costaová, Conceicaová (Braz.) -15,632
200 m - finále:
Muži:
K1: 1. McKeever (Brit.) 34,807, 2. Rauhe (Něm.) -0,348, 3. Siemionowski (Pol.) -0,388, ...6. Šváb (ČR) -0,796.
K2: 1. Hybois, Jouve (Fr.) 31,532, 2. Craviotto, Perez (Šp.) -0,008, 3. Heath, Schofield (Brit.) -0,052.
C1: 1. Štyl (Rus.) 39,161, 2. Simart (Fr.) -0,568, 3. Dalton (Kan.) a Čeban (Ukr.) oba -0,792, finále C: ...2. Egrmaier (ČR) 42,272.
C2: 1. Labuckas, Gadeikis (Lit.) 36,019, 2. Ignatov, Štyl (Rus.) -0,392, 3. Skowronski, Baraszkiewicz (Pol.) -0,532.
Ženy:
K1: 1. Janicsová (Maď.) 40,181, 2. Osypenková-Radomská (Ukr.) -0,616, 3. Kitamotová (Jap.) -0,736, finále B: ...6. Blahová (ČR) 42,197.

K2: 1. Kovácsová, Janicsová (Maď.) 36,886, 2. Walczykieiwczová, Wojnarowská (Pol.) -0,880, 3. Kmeťová, Kohlová (SR) -0,892.

C1: 1. Vincentová-Lapointeová (Kan.) 48,188, 2. Li Tchie-nien (Čína) -0,804, 3. Kazakovová (Rus.) -3,536.     
Štafety 4x200 m:
Muži:
K1: 1. Španělsko (Craviotto, Llera, Andrés, Pérez) 2:27,409.
C1: 1. Rusko (Štyl, Pavlov, Lipkin, Ignatov) 2:48,143.
Ženy:
K1: 1. Německo (Reinhardtová, Wassmuthová, Dietzeová, Wagnerová-Augustinová) 2:50,315.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty