Rubriky:

Vodní sporty

Na SP slalomářů v Tacenu byla Satková čtvrtá v kvalifikaci

16. října 2020 17:07 - Tacen/Praha

Všichni čeští vodní slalomáři postoupili v závodu Světového poháru v Tacenu do víkendového semifinále. Kanoistka Gabriela Satková byla v kvalifikaci čtvrtá, kanoista Lukáš Rohan a kajakářka Veronika Vojtová obsadili devátá místa.

 

Vít Šimánek, ČTK

V sezoně poznamenané koronavirem se ve Slovinsku jede první ze dvou závodů, které v kalendáři SP zbyly. Nedaleko Lublaně závodí omlazený český tým, protože řada elitních slalomářů dala přednost regeneraci před zahájením přípravy na olympijskou sezonu.

Mistryně Evropy na C1 Satková v Tacenu závodí i na kajaku. V tom byla z českého tria nejlepší devátá Vojtová, vedle osmnáctileté Satkové postoupila i další mladá závodnice Kateřina Dušková.

Mezi kanoisty prošli do semifinále vicemistr Evropy Rohan i Vojtěch Heger. V K1 byl Jakub Krejčí osmnáctý, Tomáš Zima a Martin Rudorfer se po neprojetí branky seřadili až v závěru výsledkové listiny, přesto i oni postoupili.

V sobotu se uskuteční semifinále a finále kajakářů a kajakářek a závod v extrémním slalomu. V neděli vyvrcholí soutěže kanoistů a kanoistek.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.