Rubriky:

Vodní sporty

Tři české posádky postoupily na veslařském MS přímo do semifinále

1. listopadu 2010 08:15 - HAMILTON

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková úspěšně vstoupili do mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu. Oba čeští reprezentanti vyhráli na jezeře Karapiro své úvodní rozjížďky a zajistili si přímou účast v semifinále. Mezi dvanáct nejlepších postoupil i dvojskif David Jirka, Petr Vitásek, který byl ve své rozjížďce třetí.

 

ČTK/AP

Osmadvacetiletý Synek, který v letošním roce vyhrál Světový pohár i mistrovství Evropy, prakticky po celou trať bez problémů kontroloval první místo a druhého Tima Maeyense z Belgie nakonec porazil o více než osm sekund.

"Jsem maximálně spokojen, jel jsem hodně rychle, ale pořád to beru s rezervou, protože vím, že soupeři ukážou své hlavní trumfy až ve finále. Ale určitě mi to přidalo klid na duši," uvedl Synek pro Radiožurnál. Stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu postoupil nejrychlejším časem.

Knapková to měla ještě jednodušší

O dva roky starší Knapková měla úlohu ještě jednodušší, díky menšímu počtu startujících v kategorii ženského skifu do semifinále postupovala hned trojice veslařek.

Skifařka Miroslava Knapková na MS v PoznaniSkifařka Miroslava Knapková.foto: ČTK/AP/Alik Keplicz

Svěřenkyně trenéra Tomáše Kacovského měla navíc jen čtyři soupeřky, neboť Dánka Fie Udby Erichsenová na start nenastoupila. Knapková porazila druhou Rusku Julii Levinovou o téměř čtyři sekundy.

"Měla jsem nejrychlejší první pětistovku, což napovídá, že po rychlostní stránce jsem na tom velmi dobře. Trenér mi dokonce v cíli říkal, že bych nemusela jezdit začátek až tak rychle a šetřit síly spíš pro finiš," uvedla Knapková.

Mezi dvanáct nejlepších se dostal i dvojskif Jirka, Vitásek, který sice obsadil ve své rozjížďce třetí místo s odstupem pěti sekund za nejrychlejšími Brity Matthewem Wellsem a Marcusem Batemanem, ale k přímému postupu to veslařům pražské Dukly stačilo.

Sestry Antošovy musejí do oprav 

První vystoupení na šampionátu se naopak příliš nevydařilo ženskému dvojskifu sester Jitky a Lenky Antošových. Obsadily páté místo a musejí do oprav. V případě výhry přitom mohly postoupit přímo do finále.

"Soupeřky jsou ještě kvalitnější než jsem čekal, ale doufám, že děvčata předvedou, co v nich je. Nedáme se zadarmo, popereme se o finále a tam už můžeme klidně zabojovat o medaili," řekl Radiožurnálu trenér Josef Lukš.

Synka a Knapkovou čekají semifinálové jízdy ve čtvrtek, dvojskif Jirka, Vitásek v pátek. Sestry Antošovy se na Novém Zélandu podruhé představí ve středu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty