Rubriky:

Vodní sporty

Veslaře světa jsem nečekal, přiznal Synek

23. ledna 2011 15:57

V sobotu večer byl český skifař Ondřej Synek (28) vyhlášen nejlepším veslařem světa za rok 2010. Zvítězil v prestižní anketě Mezinárodní veslařské federace (FISA) před novozélandskou dvojkou bez kormidelníka Eric Murray, Hamish Bond a německou osmiveslicí. Ocenění převzal v sídle anglického královského rodu ve Windsoru u Londýna.

 

Petr Hloušek, Právo

Co pro Vás toto ocenění znamená?

Je to pro mě samozřejmě velká čest a úspěšné zakončení celé sezony. Je to nejvíc, co můžete v našem sportu dosáhnout, co se týká anket a ocenění. Proto si toho velmi vážím. V této anketě hlasují fanoušci, kteří určí nominace a v závěrečné fázi vybírají nejlepšího veslaře odborníci. Přijde mi, že je to spravedlivý systém a jsem rád, že se na té volbě podíleli fanoušci i experti.

Čekal jste to po tak úspěšné sezóně?

To nelze říci. Hlavní motivací je, když vyhraju v závodě a podám kvalitní výkon. Vítězství v anketě je bonus navíc a nijak jsem o tom předem nepřemýšlel. Jsem rád, že jsem toho dosáhl, po této sezoně jsem měl asi opravdu největší šance.

Jaký byl s odstupem rok 2010?

Hodně výjimečný. Vyhrál jsem vše, co jsem vyhrát mohl a jen těžko se to bude někdy opakovat. Navíc se nám narodila dcerka, takže po všech stránkách to byl super rok.

V jakém prostředí vyhlášení probíhalo?

Byl jsem tady poprvé. Ani jsem se předtím nikoho neptal, jak to tady probíhá. Je tu trenérská konference týkající se veslování, v rámci této konference je i slavnostní večeře v Muzeu veslování a tam předání proběhlo, takže to mělo i krásnou atmosféru.

Byl problém se ze soustředění v Itálii dostat na slavnostní vyhlášení?

Mezinárodní veslařská federace mě oficiálně pozvala, proto už jsem dopředu tušil, že asi vyhraju. V sobotu jsem odletěl z Itálie do Londýna, přemístil jsem se do Windsoru na vyhlášení ceny a v neděli jsem zamířil zase zpět do Itálie. Takže to byla rychlá akce, která mě jen na jeden den vytrhla z nabírání fyzické kondice.

Přibližte trochu veslařskou zimu?

Je to pochopitelně horší než v létě, a teď nemyslím na počasí. Do března je nutné nabrat fyzickou kondici. Mezi veslaři se říká, co v zimě neuděláš, na jaře už nedoženeš. Takže teď jsme hodně na běžkách a v posilovně. Jsme už týden v italském Livignu a soustředění pokračuje dále.

Takže už teď přemýšlíte, jak budete cenu nejlepšího veslaře světa za rok obhajovat?

No právě, když jsme začali teď tu hrubou přípravu, tak jsem si říkal, že to nevím, jak to všechno obhájím.(smích) Je to velká dřina. V létě uvidíme, jak jsem se připravil. Teď už za sebou mám všechny dozvuky mistrovství světa a začínám znovu.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty