Rubriky:

Vodní sporty

Phelps na sobě zamakal a zaplaval dva nejlepší světové výkony roku

4. března 2011 12:17 - INDIANOPOLIS

Po nedávných nepřesvědčivých výkonech se slavný americký plavec Michael Phelps předvedl ve výborném světle na mítinku v Indianapolisu, kde se blýskl dvěma nejlepšími světovými časy letošního roku. Čtrnáctinásobný olympijský vítěz vyhrál závod na 200 metrů volným způsobem za 1:46,27 minuty a poloviční motýlkářskou trať ovládl výkonem 51,75 sekundy.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

"Samotného mě to trochu překvapilo, ale beru to," uvedl Phelps, který v lednu v Austinu ve dvou závodech plaval dokonce jen finále B. Před startem v Indianapolisu strávil několik týdnů intenzivním tréninkem v Colorado Springs. "Jsem na tom o hodně lépe než minulý měsíc. Udělal jsem velký krok k tomu, abych byl tam, kde mám být," prohlásil pětadvacetiletý plavec.

"Snažíme se dostat zpátky na špičkovou úroveň, nebo alespoň hodně blízko k ní. "Teď se do toho konečně dostal a můžeme se starat o další věci," řekl Phelphsův trenér Bob Bowman.

Vrcholem letošní předolympijské sezóny bude červencové mistrovství světa v Šanghaji.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.