Rubriky:

Vodní sporty

Čtyřkajak při SP v Račicích na medaili nedosáhl, skončil sedmý

21. května 2011 13:36 - RAČICE

Český čtyřkajak ve složení Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel a Jan Štěrba na medaili při závodu Světového poháru rychlostních kanoistů v Račicích nedosáhl. V závodu na 1000 metrů obsadil sedmé místo.

Právě bronzová posádka z loňského mistrovství světa i Evropy přitom byla největší českou medailovou nadějí. O nejlepší umístění se tak dnes postarali deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří byli ve finále stejně dlouhého závodu čtvrtí.

Čtyřkajak přitom vyhrál svou páteční rozjížďku a do finále postoupil nejlepším časem. Za tím dnes o více než sekundu zaostal, ani páteční výkon by mu ale medaili nezajistil.

Dnes to nebylo ono, prohlásil Štěrba 

"Sešla se taky nejlepší možná konkurence, ale samozřejmě jsme mysleli na lepší umístění," prohlásil Štěrba. "Včera se nám jelo výborně, ale dnes to nebylo ono. Musíme se podívat, kde se stala chyba, teď těžko hodnotit, jsou v tom emoce," prohlásil poslední muž v lodi.

Připadalo mu, že za lodí něco táhne, že možná na kormidlu za sebou cosi vezou. To se ale nepotvrdilo. "Vůbec nevím, co se stalo, vždy se dokážeme všech držet a rozhodují maličkosti. Dneska nám všichni ujížděli, byla to řacha," přiznal Štěrba.

Možná prý posádka neunesla tlak domácího prostředí a řeči o tom, že jsou největší víkendovou nadějí na medaili. "Ale naštěstí je ještě dost času se připravit na Szeged," připomněl srpnové mistrovství světa, které je pro jeho posádku takřka jedinou kvalifikací na olympijské hry.

Štěrba chtěl cenný kov dát trenérovi reprezentace Martinu Doktorovi k jeho dnešním narozeninám. "Takže si musí ještě na gratulaci počkat, snad příští týden v Duisburgu," řekl Štěrba směrem k dalšímu závodu Světového poháru.

Sám chtěl dnes ještě jet s Horským na deblkanoi, ale rozhodli se šetřit síly, neboť mezi oběma závody bylo jen 40 minut. Totéž ale absolvovali Australani i Portugalci a obě posádky skončily na stupních vítězů. "Škoda, možná jsme to mohli zkusit, docela nám to jezdí," pokrčil rameny Štěrba.

Čtvrté místo je perfektní, řekl Doktor

Doktora potěšila dnešní šestinásobná finálová účast, překvapili ho zejména Radoň s Dvořákem. "Věřil jsem, že ve finále budou, ale čtvrté místo je perfektní," uznal.

Zato čtyřkajak ho trochu zklamal. "Nevím, co se stalo, včera jeli úplně jinak. Chtěli jít po medaili, asi nejsou úplně rádi," uvedl Doktor ještě předtím, než s členy čtyřkajaku promluvil. "Ale jsem rád za ta finále," prohlásil.

Čtvrtí byli na trati 1000 metrů v nevýrazné konkurenci také kanoisté Jan Luňáček, Vojtěch Dlouhý, Jan Klimek a Roman Schindler, moc kvalitních soupeřek neměly ani páté deblkajakářky Jana Ježová a Michaela Mlezivová. Osmí byli deblkajakáři Pavel Davídek a Lukáš Trefil, poslední finálovou devátou pozici obsadil čtyřkajak Anna Adamová, Jana Šebestová, Jana Blahová a Lucie Matoušková.

Světový pohár v rychlostní kanoistice v Račicích:
Muži - 1000 m:
K1: 1. Poulsen (Dán.) 3:29,220, K2: 1. Jurčenko, Pogreban (Rus.) 3:15,241, ...8. Davídek, Trefil (ČR) 3:18,347, K4: 1. Bělorusko (Medveděv, Strelčenko, Findžukevič, Bjalko) 2:55,896, ...7. ČR (Horský, Souček, Havel, Štěrba) 2:59,123,
C1: 1. Oldershaw (Kan.) 3:53,177, C2: 1. Melanťjev, Lipkin (Rus.) 3:39,652, ...4. Radoň, Dvořák (ČR) 3:42,505, C4: 1. Bělorusko (Rabčenko, Alexandr Bogdanovič, Andrej Bogdanovič, Vovčeckij) 3:20,801, ...4. ČR (Luňáček, Dlouhý, Klimek, Schindler) 3:28,271.
Ženy:
500 m:
K1: 1. Nichollsová (Austr.) 1:52,749, K4: 1. Bělorusko (Pamjalovová, Papoková, Chuďženková, Paltaranová) 1:33,524, ...9. ČR (Adamová, Šebestová, Blahová, Matoušková) 1:39,851,
1000 m:
K1: 1. Zurová (USA) 3:57,901, K2: 1. Schuringová, Schwarzová (Rak.) 3:44,725, ...5. Ježová, Mlezivová (ČR) 3:54,344.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty