Skifař Synek zahájil obhajobu triumfu ve Světovém poháru vítězně

MNICHOV

Světový šampión ve skifu Ondřej Synek vstoupil do nové sezóně ve velkém stylu. V úvodním závodu Světového poháru v Mnichově vykročil razantně za obhajobou prvenství, když porazil domácího Němce Marcela Hackera o více než sekundu. Ve finále skifařek bojovaly také dvě Češky, ale neprobojovaly se na medailové příčky. Jitka Antošová skončila čtvrtá a Miroslava Knapková byla pátá.

Skifař Ondřej Synek vyhrál úvodní závod Světového poháru v Mnichově.

Synek loni nenašel přemožitele ve Světovém poháru ani na podzimním mistrovství světa na Novém Zélandu a také do nové sezony vstoupil impozantně. Od poloviny závodu se pohyboval v čele a odrážel Hackerovy útoky. V závěru dvoukilometrové trati už světového šampiona z roku 2002 svým drtivým finišem jednoznačně převálcoval. Třetí Švéd Lassi Karonen ztratil na Synka už více než pět sekund.

Osmadvacetiletý svěřenec trenéra Milana Dolečka vyhrál jedenáctý závod Světového poháru v kariéře, z toho dvě vítězství vybojoval na dvojskifu.

Další čtyři české posádky se dnes v Mnichově představily v B-finále. Čtyřka bez kormidelníka Jan Gruber, Milan Doleček, Milan Bruncvík, Michal Horváth i Jan Vetešník s Ondřejem Vetešníkem na dvojskifu lehkých vah byli třetí, ženský dvojskif lehkých vah Klára Janáková, Markéta Pazderková dojel pátý a skifařka Lenka Antošová šestá. Účast v malém finále si vyjel i dvojskif David Jirka, Petr Vitásek, který ale nenastoupil na start.

Už v sobotu se z vítězství v neolympijské disciplíně dvojka bez kormidelníka v Mnichově radovali Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč.

Úvodní závod Světového poháru ve veslování v Mnichově
Muži:
Skif: 1. Synek (ČR) 6:46,92, 2. Hacker (Něm.) 6:48,82, 3. Karonen (Švéd.) 6:52,23.
Dvojka bez korm.: 1. Reed, Triggs-Hodge (Brit.) 6:24,67.
Dvojskif: 1. Knittel, Krüger (Něm.) 6:15,38, ...Jirka, Vitásek (ČR) nenastoupili do finále B.
Dvojskif leh. vah: 1. Lichtschlag, Hartig (Něm.) 6:18,25, ...finále B: 3. J. Vetešník, O. Vetešník (ČR) 6:26,79.
Čtyřka bez korm.: 1. Británie (Langridge, Egington, James, Gregory) 5:52,74, ...finále B: 3. ČR (Gruber, Doleček, Bruncvík, Horváth) 6:02,24.
Čtyřka bez korm. leh. vah: 1. Dánsko (Winther, Jörgensen, Barsö, Ebbesen) 6:00,17.
Párová čtyřka: 1. Německo (Grohmann, Wende, Schulze, Schoof) 5:43,79.
Osma: 1. Německo 5:26,75.
Ženy:
Skif: 1. Karstenová (Běl.) 7:24,93, ...4. J. Antošová (ČR) 7:27,88, 5. Knapková (ČR) 7:29,38, finále B: 6. L. Antošová (ČR) 7:49,41.
Dvojka bez korm.: 1. Gloverová, Stanningová (Brit.) 7:07,05.
Dvojskif: 1. Wilsonová, Graingerová (Brit.) 6:57,52.
Dvojskif leh. vah: 1. Goodsellová, Hoskingová (Brit.) 6:59,36, ...finále B: 5. Janáková, Pazderková (ČR) 7:16,26.
Párová čtyřka: 1. Ukrajina (Tarasenková, Burjaková, Koščenkovová, Dementěvová) 6:17,14.
Osma: 1. Nizozemsko 6:07,77.