Ježek a Hilgert obsadili v SP vodních slalomářů třetí místo

Kajakář Luboš Hilgert a kanoista Stanislav Ježek obsadili shodně třetí místo v druhém dílu Světového poháru vodních slalomářů ve francouzském L'Argentiére-la-Bessée.

Český reprezentant Lukáš Hilgert

Bronzový medailista z MS 2006 v Praze Ježek navázal na umístění na stupních vítězů z minulého víkendu v Tacenu, kde byl druhý. Čtyřiatřicetiletý kanoista zajel ve finále na řece Durance čistou jízdu a ztratil na vítězného Mateje Beňuše ze Slovenska 2,47 sekundy. Druhý byl Španěl Ander Elosegi, jenž s dvěma trestnými sekundami za dotyk branky zaostal za premiérovým vítězem závodu SP 1,72 sekundy.

Deváté místo obsadil Tomáš Indruch, který sice zajel ještě rychlejší čas než v pátečním semifinále, v němž byl druhý, ale soupeři zrychlili také. Držitel bronzu z ME v L'Argentiére-la-Bessée před pěti lety navíc přidal čtyři trestné sekundy za "šťouchy", celkem ztratil 7,24 vteřiny. Již postupem do finále nicméně pětatřicetiletý Indruch potvrdil svou nominaci na mistrovství světa v Čunovu.

Čtyřiadvacetiletému Hilgertovi chybělo k premiérovému triumfu v seriálu 1,11 sekundy. Syn dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové si připsal už na čtvrté brance dvousekundovou penalizaci, čistou jízdu nicméně nepředvedl ani Slovinec Peter Kauzer. Ten zopakoval své vítězství z Tacenu s náskokem 25 setin před Španělem Samuelem Hernanzem, jenž jako jediný z tria na stupních vítězů zajel bez dotyku.

Dvě trestné sekundy si ve finále připsal bronzový medailista z červnového ME v Seu Jiří Prskavec a obsadil šesté místo se ztrátou 3,09 na Kauzera.

V semifinále, jež bylo kvůli extrémně silnému větru přeloženo z pátečního podvečera na dnešní dopoledne, těsně neuspěl Vavřinec Hradilek. Na jedenácté pozici ztratil na poslední postupové místo 35 setin sekundy. Vít Přindiš byl dvacátý, Michal Buchtel jednatřicátý.

Soutěž kanoistek ovládly Australanky, které při vítězství Jessiky Foxové obsadily kompletní stupně vítězů. Do finále neprošla Kateřina Hošková, která v semifinále neprojela dvě branky a byla šestnáctá.

Odpoledne se jede kvalifikace kajakářek a deblkanoistů, jejich soutěže vyvrcholí v neděli.

SP ve vodním slalomu v L'Argentiére-la-Bessée (Francie):
Muži:
K1: 1. Kauzer (Slovin.) 108,03 (2 tr. sekundy), 2. Hernanz (Šp.) 108,28 (0), 3. Hilgert 109,14 (2), ...6. Prskavec 111,12 (2), 11. Vavřinec Hradilek, 20. Přindiš, 30. Buchtel (všichni ČR) všichni vyřazeni v semifinále.
C1: 1. Beňuš (SR) 111,65 (0), 2. Elosegi (Šp.) 113,37 (2), 3. Ježek 114,12 (0), ...9. Indruch 118,89 (4), 21. Gebas (všichni ČR) vyřazen v semifinále.
Ženy:
C1: 1. Foxová 136,62 (2), 2. Lawrenceová 139,48 (0), 3. Guineaová (všechny Austr.) 146,62 (2), ...16. Hošková (ČR) vyřazena v semifinále.