Kanoistka Hošková vyhrála na SP kvalifikaci, Ježek byl druhý

Kanoistka Kateřina Hošková vyhrála na závodu Světového poháru ve vodním slalomu v německém Markkleebergu dnešní kvalifikaci. Do semifinále, které je na programu v sobotu dopoledne, postoupili také kanoisté Stanislav Ježek, Tomáš Indruch a kajakáři Vavřinec Hradilek, Luboš Hilgert a Jan Vondra.

Hošková byla v kvalifikaci téměř o šest sekund rychlejší než druhá v pořadí Jessica Foxová z Austrálie. Vyhrála už první jízdu, v druhé ještě značně zrychlila, a i když si za dotyky branek připsala osm trestných vteřin, byla mezi 17 kanoistkami suverénně nejlepší.

Kanoista Ježek, bronzový z minulého dílu SP v L'Argentiére-la-Bessée, byl druhý za Španělem Anderem Elosegim, Indruch postoupil z 19. místa. Semifinále kategorie C1 těsně uniklo Vítězslavu Gebasovi, jemuž na 32. pozici chybělo 26 setin.

Z pětice českých kajakářů byl nejlepší osmý Hradilek, do semifinálové čtyřicítky se vešli ještě Hilgert a Vondra. Vít Přindiš a Michal Buchtel zůstali těsně za postupovou hranicí.