Vodní slalomáři jsou v Německu bez medaile, Ježek už nevede SP

MARKKLEEBERG

Kanoista Stanislav Ježek poprvé v letošním Světovém poháru nezískal medaili a přišel o vedení v seriálu. Po stříbru ve Slovinsku a bronzu z Francie nepostoupil na nové slalomové trati v německém Markkleebergu do finále. Na cenné kovy dnes marně útočili všichni čeští vodáci.

Kanoista Stanislav Ježek

Ve finále měli dvojnásobné zastoupení, jenže kanoistka Kateřina Hošková skončila sedmá a Vavřinec Hradilek v nejnabitější kategorii kajakářů obsadil po neprojeté brance deváté místo. Jako jediný z dosavadní trojice držící medailové příčky v hodnocení SP v kategorii K1 však jel finále, Slovincům Peteru Kauzerovi ani Juremu Megličovi se to nepovedlo.

Z 30 kanoistů zvládli semifinálovou jízdu čistě bez dotyku branky jen tři. Ježek nasbíral dva 'šťouchy' a s pomalým časem se zařadil až na 22. místo. Patnáctý byl Tomáš Indruch, který si rovněž přičetl čtyři vteřiny. Nejvíce se dařilo Slovákům, zlatou medaili si nakonec vyjel dvojnásobný olympijský vítěz Michal Martikán. Čtvrtý byl jeho krajan Matěj Beňuš a vystřídal Ježka v čele SP.

Hradilek a Hošková postoupili do finále shodně devátým časem. Zatímco Hradilek se dopoledne s tratí vypořádal čistě, ve finále si připsal padesátisekundovou penalizaci a skončil předposlední. Luboš Hilgert už v semifinále neprojel dokonce dvě branky, Jan Vondra obsadil 27. místo.

Dnes ještě začne kvalifikace kajakářek a deblkanoistů, čtyřdílný seriál Světového poháru vyvrcholí 12. až 14. srpna v Praze-Tróji.

Závody SP ve vodním slalomu v Markkleebergu (Německo):
Muži:
K1: 1. Bourliaud 97,58 (0 tr. sekund), 2. Neveu (oba Fr.) -0,27 (0), 3. Popiela (Pol.) -2,09 (0), ...9. Vavřinec Hradilek -51,56 (50), 27. Vondra, 40. Hilgert (všichni ČR) oba vyřazeni v semifinále.
C1: 1. Martikán (SR) 101,46 (0), 2. Benzien (Něm.) -1,22 (0), 3. Estanguet (Fr.) -2,18 (2), ...15. Indruch, 22. Ježek (oba ČR) oba vyřazeni v semifinále.
Ženy:
C1: 1. Foxová (Austr.) 136,20 (6), 2. Loirová (Fr.) -5,19 (6), 3. Lawrenceová (Austr.) -7,06 (2), ...7. Hošková (ČR) -66,94 (62).