Rubriky:

Vodní sporty

Plavec Vítek v Číně snědl rybu a je mu zle

19. července 2011 11:23 - PRAHA

Už zítra by měl Rostislav Vítek na světovém šampionátu plavat závod na 10 km, při němž budou ve hře i olympijské místenky. Hodně si na ně věřil, jenže místo posledního tréninku na otevřené vodě ležel v Šanghaji s bolestmi břicha v posteli. „Můj stav vůbec neodpovídá tomu, jak bych se měl necelých 48 hodin před tak důležitým závodem cítit,“ přiznal.

 

Tibor Alfödi, ČTK

„Bojím se, že příčinou mých střevních obtíží je ryba, kterou jsem tu o víkendu snědl. Sice se snažím být u asijské kuchyně opatrný, jenže skoro každou návštěvu kontinentu mě tady něco postihne,“ řekl Radiožurnálu Vítek, jenž zhubl téměř tři kila.

„Doktoři mi naordinovali černé uhlí a pomáhali i z ruské výpravy, abych tím nějak prošel.“ Určitě se chce na start závodu na 10 km postavit, i když neví, jestli zátěž při vysoké teplotě vody vydrží.

„Budu určitě bojovat, pokud to bude v mých silách. Měl jsem velké ambice, jenže teď vůbec nepočítám s tím, že bych se do té první desítky, která si vyplave Londýn, dostal,“ prohlásil Vítek, jenž tak bude zřejmě muset své úsilí zaměřit ke druhé olympijské kvalifikaci za rok v Portugalsku.

Navíc ani nevěří, že by v Šanghaji zvládl víkendový start na své excelentní pětadvacetikilometrové trati. „Byl jsem přesvědčen, že Vítek tady má na slušné výsledky a že obhájí postavení, které letos získal ve světové konkurenci na 25 kilometrů, jenže nikdo neví, co mu zdraví dovolí,“ doplnil v rozhlase trenér dálkových plavců Josef Nalezený.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty