Plavkyně Závadová je v českém rekordu v semifinále MS

Barbora Závadová postoupila na mistrovství světa v Šanghaji do semifinále polohové dvoustovky. Osmnáctiletá ostravská plavkyně vylepšila v rozplavbách svůj dva týdny starý český rekord o půl sekundy na 2:14,08 a obsadila čtrnácté místo. Vítězná Američanka Caitlin Leverenzová ji předčila o více než tři vteřiny.

Česká reprezentantka v plavání Barbora Závadová, vpravo trenér Vítězslav Hartmann.

Další dva čeští reprezentanti skončili v rozplavbách ve čtvrté desítce. Michal Rubáček byl na motýlkářské padesátce s časem 24,59 sekundy jednatřicátý a k postupu mu chybělo 63 setin, Petr Bartůněk obsadil na 100 metrů prsa pětatřicátou pozici. Dosáhl výkonu 1:01,75 a od semifinálové šestnáctky ho dělilo 89 setin sekundy.

Závadovou čeká semifinále polohové dvoustovky v neděli odpoledne, kdy jsou na programu i čtyři úvodní finálové disciplíny MS.