Rubriky:

Vodní sporty

Skifař Synek: Díky dcerce mám o fanouška víc

25. srpna 2011 13:43

Roli úřadujícího mistra světa na skifu si Ondřej Synek před cestou na letošní šampionát do Slovinska snaží nepřipouštět. Motivují ho řeči soupeřů o chuti na jeho skalp a hlavně je rád, že rychle odezněly nečekané zdravotní problémy, které český veslařský trumf přiměly vysadit v tréninku.

 

Petr Hloušek, Právo

Říká se, že je těžší titul obhájit než ho získat. Jak to cítíte před cestou na Bled vy?
Nechci se tím nechat svázat. Budu se snažit pro úspěch udělat všechno, ale je to jenom sport. Když znovu vyhraju, bude to super, ale klidně se může i stát, že té radosti bude míň. Když skončím druhý nebo třeba až pátý, tak asi nebudu úplně šťastný, ale pořád mě bude veslování bavit.

Může vám pomoci, že už z loňského finále znáte ten vítězný pocit?
Určitě, protože si ho zase dokážu nalejt do hlavy a nejvíc mě asi motivuje, když si přečtu, jak Novozélanďan Drysdale mluví o životní formě a že mě s ní určitě dokáže porazit. Než aby mě takové řeči poslaly do kolen, tak mě skutečně spíš nabudí. Stejné věci říkal i loni, kdy jel dokonce doma, a víte, jak to dopadlo...

Před rokem jste odlétal na MS na Nový Zéland ještě svobodný a každým dnem se vám mělo narodit miminko. Bude to letos v něčem jiné, když jste v roli táty a čerstvě ženatý?
No vlastně díky dcerce mám teď o jednoho fanouška navíc. Pro vnitřní psychiku je rodina dobrá vzpruha, ale že bych na vodě mohl těžit z toho, že jsem se nedávno oženil, tak to ne. Jak vidíte, ani prstýnek nenosím, nechtěli jsme ze svatby dělat vědu.

Přijede vám rodina fandit přímo do Slovinska?
Letos to ještě nepůjde, závodit mě uvidí u televize. Do Slovinska se ale chystáme na dovolenou, takže se tam manželka i s malou letos podívají.

Minulý týden jste vůbec nebyl na vodě, co se dělo?
Asi jsem se trochu přetrénoval. Navíc žena musela do nemocnice, takže jsem hlídal malou a tři noci jsem pořádně nespal. Trošku jsem se pak z toho zhroutil. K tomu se přidaly střevní problémy, byl jsem úplně vygumovanej... Zhubnul jsem pět kilo a neměl jsem vůbec sílu. Byl jsem několik dní na suché rýži, naštěstí se to brzy spravilo. Dostal jsem chuť k jídlu, dal si těstoviny i maso a od soboty naplno trénuji.

Když vás ve finiši přípravy potkal takový kolaps, prováděl jste nějaká kontrolní měření?
Nejsme s trenérem Dolečkem takoví vědci jako kluci z osmy, kteří jezdí s měřicími přístroji obden a furt sledují nějaké křivky. My na to jdeme pocitově a soustředíme se sami na sebe.

Takže jaký byl ten váš poslední trénink doma?
Docela v pohodě, odjel jsem kilometr a dvě pětistovky. Zvládnul jsem to ve správné frekvenci i čas byl hodně dobrý, i když na Vltavě se to moc měřit nedá. Pocitově to ale bylo super, tak snad se moje tělo už spravilo.

Nemáte ale přece jen obavy z větru a vln na jezeře Bled?
Ani ne. Když jsme tam naposledy byli loni na jaře, tak zpočátku dost foukalo, ale nakonec se vítr uklidnil. A ve vlnách se kromě Luzernu závodí prakticky všude a na přírodní trati to jde přes všechny dráhy, takže z toho nemám strach. To houpání tam bude pro všechny stejné.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty