Plavkyně Závadová je díky českému rekordu ve finále ME

8. prosince 2011 13:01 - ŠTĚTÍN

Plavkyně Barbora Závadová se díky českému rekordu v polohovém závodu na 200 metrů probojovala do finále mistrovství Evropy v krátkém bazénu ve Štětíně. V rozplavbách skončila devátá časem 2:10,99 a postoupila do desetičlenného finále, které se poplave dnes odpoledne.

 

Christinne Muschi, Reuters

Dosavadní český rekord zaplavala osmnáctiletá Závadová na říjnových závodech v Dubaji. Na šampionátu v Polsku ho vylepšila o 41 setin sekundy a potvrdila, že patří k největším nadějím české výpravy.

Do semifinále postoupili motýlkáři Jan Šefl a Michal Rubáček, znakařka Simona Baumrtová a na prsařské padesátce Petra Chocová s Martinou Moravčíkovou. Chocová skončila v rozplavbách čtvrtá a za svým národním rekordem 30,89 z předloňského roku zaostala jen o desetinu vteřiny.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.