Olympijská kvalifikace v dálkovém plavání se přesunula na červen do Setúbalu

13. dubna 2021 10:41 - Praha

Olympijská kvalifikace v dálkovém plavání se místo květnového Tokia uskuteční až 19. a 20. června v Setúbalu, rozhodla Mezinárodní plavecká federace (FINA). V portugalském dějišti se závodí pravidelně, před pěti lety se zde konala kvalifikace o postup na OH v Riu de Janeiro. Do Setúbalu se chystají čtyři čeští plavci, kteří musejí kvůli odložení kvalifikace o tři týdny změnit plány.

 

ČSPS/Ivo Stejskal

"Změna místa a termínu kvalifikace je fakt, s kterým se musí všichni vyrovnat. Někdo lépe, někdo hůře. Prostě všichni budou mít ve stejnou chvíli stejné podmínky. Pozitivem je, že závod bude v Evropě a nebude potřeba aklimatizace na časový posun. Přesun o tři týdny dále nabourá všem stejně systém přípravy a najednou se objevuje prostor pro další soustředění a intenzivní přípravu. Nejvíce z toho mají zamotanou hlavu hlavně trenéři," komentoval změnu reprezentační trenér českých dálkových plavců Jan Srb.

V Setúbalu se poplave v Atlantiku stejně jako při závodech Světového poháru a olympijských kvalifikacích, které se zde konaly. "Na tomto místě se plave od roku 2006, kdy zde zvítězila naše Jana Pechanová na prvním Světovém poháru. A v roce 2016 si zde vyplavala na olympijské kvalifikaci místo do Ria," vzpomínal v tiskové zprávě Srb.

Česká plavecká hvězda má formu. Ve Stockholmu bere vítězství. Limity mají Luňák i Franta

Tentokrát se budou o účast v olympijském závodě na 10 kilometrů pokoušet Alena Benešová, Lenka Štěrbová, Matěj Kozubek a Vít Ingeduld.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.