Dálkové plavkyni Benešové unikla účast na olympiádě o dvě místa

Setúbal

České dálkové plavkyně v olympijské kvalifikaci neuspěly. Alena Benešová obsadila v závodu na 10 km v portugalském Setúbalu 23. místo a v redukovaném pořadí jí účast v Tokiu unikla o dvě příčky. Lenka Štěrbová skončila o tři místa za ní. Start na hrách si vybojovala patnáctka závodnic, ale vždy maximálně jedna z každé země.

Plavkyně Lenka Štěrbová

Závod vyhrála Maďarka Anna Olaszová v čase 2:01:55,5. Benešová za ní zaostala o 3:40,4 minuty. "Bylo to těžké. Rány lítaly všude, kde to šlo, dokonce si vezu monokl. Jsem trochu zklamaná, ale to k tomu patří. Zároveň jsem i ráda, že jsem se posunula, že jsem tu mohla závodit. Už jen reprezentovat na olympijské kvalifikaci je pro mě velkým okamžikem kariéry," uvedla třiadvacetiletá česká plavkyně v tiskové zprávě. Štěrbová doplavala více než sedm minut za vítězkou.

V neděli poplavou o účast v Tokiu muži včetně Matěje Kozubka a Víta Ingedulda.