Sjezdaři na divoké vodě zakončili SP v Banja Luce pěti medailemi

4. července 2021 18:25 - Banja Luka

Kanoista Vladimír Slanina získal medaili i ve třetím závodu Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě v bosenské Banja Luce. Po úspěchu ve sprintu skončil v klasickém dlouhém závodu druhý o 1,74 sekundy za Quentinem Dazeurem z Francie. Václavu Kristkovi pódium těsně uniklo.

 

Ivana Roháčková

V tradičně nejobsazenější kategorii kajakářů uhájil Adam Satke bronz o pouhých 33 setin, před ním byli také vodáci z Francie Paul Jean a Maxence Barouh. Třetí skončila i kanoistka Marie Němcová. Na svůj první cenný kov dosáhli deblkanoisté Petr Šmakal a František Salaj díky stříbru za favorizovanou posádkou Dazeur, Stephan Santamaria. Hned za nimi dojeli další Češi Marek Rygel s Petrem Veselým.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.