Mistry Evropy také Indruch a Volf se Štěpánkem

SKOPJE

Dvě zlaté a jednu bronzovou medaili vybojovali čeští vodní slalomáři v individuálních disciplínách na ME ve Skopji. O nejcennější kovy se postarali kanoisté - na C1 Tomáš Indruch a na deblu Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem. Třetí místo přidala jejich kolegyně z olympijského týmu Irena Pavelková na kajaku, v souboji o bronz porazila Marcelu Sadilovou.

Indruch v parádní české disciplíně vrátil titul do republiky po šesti letech - v roce 1998 vyhrál v Roudnici David Jančar. Indruch zajel už v semifinále suverénně nejrychlejší čas, ale dotkl se jedné z branek, a tak musel útočit až z pátého místa. V druhé jízdě ještě několik setinek ubral, a protože se tentokrát vyvaroval chyby, v těsném souboji porazil Poláka Krzysztofa Bieryta.

Volf se Štěpánkem obhajovali bronz a neměli v peřejích řeky Tresky rovného soupeře. Byli nejlepší už v kvalifikaci, dnes vyhráli semifinále, a když předvedli nejrychlejší a bezchybnou jízdu i ve finále, stali se nástupci slovenských bratrů Petra a Pavla Hochschornerových. Ti vyhráli tři předchozí ME, ale letos na startu nebyli: dali totiž přednost přípravě na olympijské hry.

Stejně se ke kontinentálnímu šampionátu zachovala kajakářka Štěpánka Hilgertová, mistryně Evropy z roku 2000 a bronzová z předloňska. Její reprezentační kolegyně Pavelková sice neobhájila druhé místo z Čunova, ale díky bronzu už potřetí za sebou nechyběla při ME na stupních vítězů, protože zopakovala umístění z roku 2000.

Prvenství obhájila Slovenka Elena Kaliská, jež soupeřky porazila rozdílem třídy. Pavelková byla po první jízdě druhá, Němka Jenny Apelová ale zajela životní druhé kolo a předstihla ji. Na medaili tak nedosáhli jen čeští kajakáři, při neúčasti olympionika Ondřeje Raaba byl nejlepší z nich Ivan Pišvejc na devátém místě.