Rubriky:

Vodní sporty

Thorpe si po návratu k plavání olympiádu nevybojoval

18. března 2012 08:46 - Adelaide

Pětinásobný olympijský vítěz Ian Thorpe se po návratu k plavání na hry v Londýně neprobojoval. Devětadvacetiletý Australan po nezdaru na kraulařské dvoustovce neuspěl v národní kvalifikaci v Adelaide ani na poloviční trati.

 

Regi Varghese, Reuters

"Mrzí mě, že se na výsledcích neodrazila tvrdá práce, kterou jsem v tréninku odváděl," řekl Thorpe. "Ale nelituji toho, že jsem to zkusil, přestože vzhledem k mým výsledkům z minulosti tohle vypadá jako naprostá zkáza," dodal.

Thorpe sice vyhrál svoji rozplavbu časem 50,35 a zaznamenal nejlepší výsledek od loňského návratu do bazénu po pětileté pauze, v konečném pořadí však obsadil až 21. místo. Na nejrychlejšího Jamese Magnussena ztratil přes dvě vteřiny a neprošel do semifinále. K účasti na hrách Thorpe potřeboval projít do osmičlenného finále a v něm být nejhůře šestý, aby se kvalifikoval alespoň do štafety.

"Potřeboval by dalších šest sedm měsíců tréninku, aby se dostal na úroveň, na jakou je zvyklý," přidal trenér australské reprezentace Leigh Nugent. "Ale už jen to, že tady byl a zkusil to, je samo o sobě velký úspěch," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty