Dallas poprvé pokořil Sacramento

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu se v NBA pyšní přídomkem nejlepšího týmu ligy, vždyť vyhráli v letošní sezóně už 50 zápasů. Nedělní vítězství nad Sacramentem je ale zřejmě jejich nejvýznamnější. Dallas vyzrál na Krále vůbec poprvé v sezóně a zvítězil v prodloužení 129:123.

Dirk Nowitski z Dallasu dává koš. Zabránit se mu snaží centr Sacramenta Vlade Divac.

K premiérové výhře v osmém vzájemném střetnutí dotáhl Mavericks na hřišti soupeře Němec Dirk Nowitzki s 34 body a 18 doskoky, Steve Nash přidal 27 bodů a 10 asistencí. Trenér Dallasu Don Nelson se ale přesto nenechal unést euforií: "Nepřijde mi, že bychom se smůly proti Sacramentu zbavili. Vyhráli jsme v prodloužení, o moc lepší než soupeř jsme nebyli." Dallas si udržoval od začátku utkání vedení, v průběhu čtvrté části ale Sacramento dotáhlo náskok dvanáctibodovou šňůrou.

Ještě 14 sekund před koncem utkání navíc Sacramento vedlo o tři body, o prodloužení nakonec rozhodla Nashova trojka. V nastaveném čase pak Nash skóroval čtyřikrát, včetně dvou trojek. Sacramento tak poznalo po osmi vítězných domácích utkáních hořkost porážky.

Houston si poradil s Phoenixem

V souboji o osmou příčku Západní konference si připsal cenné vítězství Houston, jehož hráči přehráli na domácí palubovce Phoenix 85:75. Jao Ming přispěl 20 body, Rockets vyhráli popáté v řadě a v počtu vítězných utkání se vyrovnali zatím nejdelší sérii ze sezóny 1999-2000. Naopak pro Phoenix znamenala nedělní porážka třetí z posledních čtyř zápasů.

Rockets se do soupeře pustili s vervou a ve druhé čtvrtině vedli už 55:27, pak však ochabli a dovolili Phoenixu snížit na rozdíl šesti bodů. Osud utkání vzal nakonec do rukou Číňan Jao Ming, který perfektním výkonem v závěru utkání uhájil vedení. Suns drželi s domácím týmem tempo, dotáhnout utkání do vítězného konce bylo ale nad jejich síly. S 19 body byl nejlepším střelce Phoenixu Stephon Marbury.

Jackson překonal Magika Johnsona

Při nečekaném a vysokém vítězství Clevelandu nad Utahem 122:95 se rozehrávač poraženého týmu Mark Jackson posunul na druhé místo v historickém žebříčku asistencí. Už jich má na kontě 10 142, předčil tím legendárního Magika Johnsona a před sebou už má pouze svého spoluhráče Johna Stocktona (15 671). Nejslabší tým soutěže vyhrál po sedmi předchozích porážkách.

V New Yorku se zaskvěl Allan Houston podruhé v sezoně padesátibodovým utkáním a byl strůjcem výhry 120:111 nad Milwaukee. Forma se drží hráčů z Filadelfie. Pod vedením Allena Iversona a jeho 31 bodů porazili Sixers v New Jersey vedoucí tým Atlantické divize 92:87. Philadelphia vyhrála od Utkání hvězd 14 ze 16 zápasů a patří jí třetí místo ve Východní konferenci.

Popáté v sezoně předvedl v neděli Kevin Garnett z Minnesoty triple double za 17 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí. Jeho tým porazil Portland 111:95.

4. Portland422463,6
5. Minnesota432662,3