Hilgertová zahájila boj o šestou olympiádu v řadě třetím místem

Želiv

Kajakářka Štěpánka Hilgertová zahájila boj o účast na šesté olympiádě v řadě třetím místem v úvodním ze čtyř závodů domácí kvalifikace. Na Trnávce v sobotu ztratila po pokažené finálové jízdě se třemi dotyky branek více než osm sekund na vítězku Irenu Pavelkovou.

Štěpánka Hilgertová.

Mezi kanoisty trochu překvapivě vyhrál Tomáš Indruch, ale favorit Stanislav Ježek skončil hned za ním. Na deblkanoi dvojnásobné olympijské medailisty Jaroslava Volfa s Ondřejem Štěpánkem porazila dvojice Ondřej Karlovský, Jakub Jáně. Dramatický závod kajakářů vyhrál podle očekávání Vavřinec Hradilek.

Do konečného pořadí nominace se započítají tři nejlepší výsledky, další závod je na programu v neděli opět na Trnávce. Boj o olympiádu skončí příští víkend dvěma závody v Českých Budějovicích.

Závod Českého poháru a olympijské kvalifikace ve vodním slalomu na Trnávce:
Muži:
C1: 1. Indruch (Dukla Brandýs nad Labem) 99,54 (0 trestných sekund), 2. Ježek 101,76 (2), 3. Gebas (oba USK Praha) 103,99 (2).
C2: 1. Karlovský, Jáně 108,75 (0), 2. Volf, Štěpánek (všichni Dukla Brandýs nad Labem) 110,94 (4), 3. Přinda, Havlíček (USK Praha) 117,33 (4).
K1: 1. Vavřinec Hradilek (USK Praha) 97,50, 2. Vondra 98,27 (2), 3. Hilgert (oba Dukla Brandýs nad Labem) 99,07 (2).
Ženy:
K1: 1. Pavelková 110,00 (0), 2. Kudějová (obě USK Praha) 114,54 (2), 3. Hilgertová (Dukla Brandýs nad Labem) 118,56 (6).
C1: 1. Hošková (USK Praha) 190,60 (54).