Rubriky:

Vodní sporty

Kajakářku Hilgertovou čeká o víkendu boj o šestou olympiádu

20. dubna 2012 11:40 - České Budějovice

Kajakářku Štěpánku Hilgertovou čeká o víkendu další důležitý moment v úspěšné a dlouhé kariéře. Na novém kanálu v Českých Budějovicích se při třetím a čtvrtém nominačním závodu do reprezentace rozhodne, jestli pojede na šesté olympijské hry za sebou.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Situace dvojnásobné olympijské vítězky není ideální. Lépe než čtyřiačtyřicetiletá vodní slalomářka je na tom po dvou závodech na Trnávce o polovinu mladší Kateřina Kudějová. Pokud by Hilgertová domácí nominaci nevyhrála a do Londýna se nedostala, mohlo by se letos jednat o její poslední sezónu.

Kudějová má na kontě první a druhé místo, zatímco Hilgertová byla druhá a třetí. Do konečného pořadí nominace se počítají tři nejlepší výsledky ze čtyř závodů, za první místo je jedenáct bodů, za druhé devět a za třetí osm. "Ještě nejsem úplně ze hry, budu bojovat. Ale moc dobře jsem věděla, že to nebudu mít vůbec snadné," uvedla Hilgertová.

Hradílek má Londýn skoro v kapse

Jasno po sobotním třetím závodu může být mezi kajakáři, neboť dvě vítězství má Vavřinec Hradilek a při souhře jistých okolností ani nemusí vyhrát. Dobře je na tom po dvou druhých místech z Trnávky (vítěz v jeho kategorii byl vždy jiný) a dvou bonusových bodech za minulou sezónu kanoista Stanislav Ježek.

Po loňském výpadku, kdy se vůbec nedostali do reprezentace, si vedou úspěšně i deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Na Trnávce jednou vyhráli a jednou skončili druzí a také oni mají k olympiádě blízko. Pokud by se jim to povedlo, jeli by na třetí hry v řadě. Z Atén přivezli bronz, v Pekingu byli stříbrní.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty