Živě

Veteránka Hilgertová pojede na šestou olympiádu

22. dubna 2012 13:59 - České Budějovice

Dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu Štěpánka Hilgertová se v Londýně pošesté představí pod pěti kruhy. Čtyřiačtyřicetiletá kajakářka se na hry nominovala vítězstvím v závěrečném kvalifikačním závodu Českého poháru v Č. Budějovicích.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Hilgertová bojovala o místo pro Londýn s dvaadvacetiletou Kateřinou Kudějovou, jež měla po polovině kvalifikace navrch. Zkušená Hilgertová se však vrátila do hry sobotním vítězstvím v prvním závodu v Českých Budějovicích, který její rivalka pokazila. Šampionka z Atlanty 1996 a Sydney 2000 si tím zajistila pro tuto sezonu účast v reprezentaci a dnes přidala i nominaci na olympiádu.

"Před nominací jsem byla realista. Věděla jsem, že Kudějová jezdí dobře, že si tu olympiádu klidně může vyjet. To mi pomohlo, nebyla jsem na to upnutá, i když jsem samozřejmě chtěla. Ale nebyla jsem sama před sebou pod takovým tlakem," uvedla Hilgertová. "Věděla jsem před startem, že to Káča (Kudějová) jela slušně, ale můj čas byl neuvěřitelný, i když jsem to po startu trochu pokazila. Překvapilo mě to," prohlásila.

Už v sobotu se kvalifikoval do Londýna kajakář Vavřinec Hradilek, o místa v dalších kategoriích se dnes ještě bojuje.

Na šesti olympijských hrách dosud z českých sportovců startovali pouze veslaři Václav Chalupa s Jiřím Ptákem a běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která má ale kromě pěti zimních her na kontě i jednu účast na letních hrách v závodě horských kol.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.