Pechanová vyhrála závod Grand Prix na 15 km v Cancúnu

Česká dálková plavkyně Jana Pechanová vyhrála v závěrečném finiši čtvrteční závod Grand Prix na 15 km v mexickém Cancúnu. Časem 3:13:14,21 hodiny porazila o 34 setin Angelu Maurerovou z Německa. Závod mužů na stejně dlouhé trati vyhrál další německý závodník Thomas Lurz (2:59:55,51).

Osmá žena z olympijského závodu v Pekingu Pechanová navázala na sedmé místo z úterního závodu Světového poháru na olympijské, desetikilometrové trati, kterou poplave také na hrách v Londýně. "Není to vůbec špatné, plavalo se mi docela dobře a vyšel mi i finiš, v němž nejsem obvykle moc silná," napsala ČTK Pechanová.

Byť Maurerová a Pechanová patří mezi absolutní světovou špičku, startovní pole bylo chudší než v úterním závodě. I proto skončila na šestém místě Silvie Rybářová, mezi muži byl devátý Jan Pošmourný a třináctý Libor Smolka, Rostislav Vítek závod nedokončil.