Plavkyně Baumrtová obsadila na ME šesté místo na 200 m znak

Plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství Evropy v Debrecínu šestá v závodě na 200 metrů znak v čase 2:10,85. O devět setin tak zaostala za osobním rekordem. Na vítěznou Francouzku Alexianne Castelovou ztratila 2,44 vteřiny.

Plavkyně Simona Baumrtová

Již jistá účastnice olympijských her v Londýně se postarala o druhý nejlepší výsledek české výpravy v Derbecínu po Barboře Závadové, která v polohovém závodu na 400 metrů vybojovala bronzovou medaili.

Dvacetiletá plavkyně z Chomutova a dvojnásobná bronzová medailista z ME v krátkém bazénu Baumrtová už v semifinále zaplavala pátý nejlepší čas, který ve finále ještě vylepšila o 35 setin. Ale zlepšily se i její soupeřky a celkově to stačilo na šesté místo. Na lepší umístění by musela pokořit osobní maximum.

Ve středečním finále na 100 metrů prsa se představí Martina Moravčíková, která v dnešním semifinále obsadila osmé místo, když o sedm setin porazila krajanku a českou rekordmanku Petru Chocovou. Té tak postupová osmička těsně unikla.