Kanoisté vyhráli na Světovém poháru v Duisburgu dvě disciplíny

Duisburg

České posádky vyhrály na Světovém poháru v rychlostní kanoistice v Duisburgu dva finálové závody na 1000 metrů. V olympijské disciplíně v Německu zvítězil mužský čtyřkajak ve složení Jan Štěrba, Josef Dostál, Lukáš Trefil, Daniel Havel i deblkanoe Jaroslav Radoň, Filip Dvořák.

Ilustrační foto.

Reprezentačního trenéra Martina Doktora výkony kanoistů nadchly. "Obě lodě jely perfektně takticky, jak si kluci před startem řekli. Radoň s Dvořákem zrychlili ve druhé polovině a dokázali porazit obě německé lodě, které tady jely o olympiádu, což nesmírně oceňuju," řekl ČTK Doktor.

"Opravdu špičkový výkon, stejně jako u čtyřkajaku. Ten v téhle sestavě jel poprvé, v pátek to ještě bylo trochu rozpačité, ale pak si řekli, co udělají líp, a taky to tak udělali. Do finiše si věřili," dodal Doktor.

Čtyřkajak vyhrál kilometr na SP i před týdnem v Poznani, tam byl v posádce místo Štěrby Pavel Davídek. Ve finále v Duisburgu předčili Češi o více než půl sekundy dánskou čtveřici, třetí dojeli jejich ruští přemožitelé z páteční rozjížďky.

Radoň a Dvořák byli na pětistovce ještě čtvrtí, ale nakonec za sebou nechali i obě německé posádky; druzí Kurt Kuschela s Peterem Kretschmerem na ně ztratili tři desetiny sekundy. Mistři světa Tomasz Wylenzek a Stefan Holtz dojeli třetí a prohráli souboj o start na olympijských hrách.

Výsledky závodů SP v rychlostní kanoistice v Duisburgu
1000 m - finále:
Muži:
K1: 1. Jureňa (Běl.) 3:26,286, ...finále B: 4. Davídek 3:36,101, finále C: 3. Adam (oba ČR) 3:38,527.
K2: 1. Ihle, Hollstein (Něm.) 3:11,485.
K4: 1. ČR (Štěrba, Dostál, Trefil, Havel) 2:53,552.
C1: 1. Brendel (Něm.) 3:46,677.
C2: 1. Dvořák, Radoň (ČR) 3:34,779.