Kajakář Prskavec má další titul, je mistrem světa do 23 let

Wausau (USA)

Kajakář Jiří Prskavec se stal mistrem světa ve vodním slalomu do 23 let. Devatenáctiletý syn někdejšího bronzového medailisty ze světového šampionátu potvrdil svůj talent triumfem v americkém Wausau, kde dnes mladí čeští reprezentanti získali celkem pět medailí.

Juniorský mistr Evropy z roku 2010 Prskavec, jenž má ve sbírce i bronz z loňského kontinentálního šampionátu dospělých, zvítězil ve finále s náskokem 3,41 sekundy před Italem Lukasem Mayem. Cenný kov těsně unikl Ondřeji Tunkovi, který skončil čtvrtý se ztrátou 15 setin na stupně vítězů.

Stříbrnou medaili vybojovala Monika Jančová na kanoi a deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně (oboje do 23 let) a jejich kolegové Lukáš Rohan a Adam Svoboda v juniorské kategorii. Ve stejném závodu skončili Radek Pospíchal a Marek Cepek na třetím místě.

Jančová podlehla jen Australance Rosalyn Lawrenceové, za kterou i vinou dvou dotyků na brankách zaostala o 1,38 sekundy. Necelé dvě sekundy dělily od zlata i Rohana se Svobodou, kteří prohráli s ruskou dvojicí Pavel Kovalkov, Arťom Bogdanov. Karlovský s Jáněm ztratili na vítězné Němce Roberta Behlinga a Thomase Beckera tři sekundy.

Mistrovství světa do 23 let ve vodním slalomu
Do 23 let:
Muži:
K1: 1. Prskavec 102,42 (0 tr. sekund), ...4. Tunka (oba ČR) 107,16 (0).
C2: 1. Behling, Becker (Něm.) 116,58 (0), 2. Karlovský, Jáně 119,60 (0), ...4. Kašpar, Šindler 123,35 (2), 9. Strnad, Říha (všichni ČR) 136,85 (4).
Ženy:
C1: 1. Lawrenceová (Austr.) 142,98 (2), 2. Jančová (ČR) 144,36 (4).
Junioři:
K1: 1. Urban (SR) 109,34 (0), ...5. Hošek (ČR) 114,69 (2).
C2: 1. Kovalkov, Bogdanov (Rus.) 128,62 (0), 2. Rohan, Svoboda 130,34 (2), 3. Pospíchal, Cepek 132,67 (2), ...10. Raška, Šiman (všichni ČR) 207,89 (62).