Kajakářka Kudějová je mistryní světa ve vodním slalomu do 23 let

Wausau

Druhou zlatou medaili pro českou výpravu v individuálním závodu na mistrovství světa juniorů a kanoistů do 23 let ve vodním slalomu vybojovala kajakářka Kateřina Kudějová. Ve "třiadvacítkách" zvítězila o dvě sekundy před Němkou Cindy Pöschelovou a napodobila sobotní triumf Jiřího Prskavce.

Kudějová, která na jaře těsně prohrála se Štěpánkou Hilgertovou slibně rozjetou kvalifikaci o účast na olympijských hrách v Londýně, získala už čtvrtý titul v kariéře. Ve sbírce má dvě prvenství v juniorské kategorii a v roce 2009 ovládla i evropský šampionát do 23 let.

Před necelým měsícem se dvaadvacetiletá členka USK Praha podruhé prosadila na stupně vítězů už i ve Světovém poháru, když byla třetí v Seu d'Urgell.

Medaile dnes ve Wausau získali i junioři: kajakářka Karolína Galušková skončila druhá a kanoista Marek Cepek třetí.