Stříbrný olympionik Hradilek byl na mistrovství republiky třetí

Stříbrný olympionik Vavřinec Hradilek skončil na domácím šampionátu ve vodním slalomu třetí. Prvního českého medailistu z londýnských her předčili na kanálu v Praze-Troji Luboš Hilgert a vítěz závodu kajakářů Vít Přindiš.

Vavřinec Hradilek

Třetí byla také Štěpánka Hilgertová, v kategorii deblkanoistů dokonce Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem obsadili až osmé místo. Z olympioniků tak na domácím mistrovství dokázal zvítězit pouze kanoista Stanislav Ježek.

Na brandýskou Duklu tentokrát nezbylo ani jedno zlato, zatímco USK Praha dominoval ve čtyřech kategoriích. Největším překvapením byl kajakářský titul pro Sušici, o nějž se postarala sedmnáctiletá Karolína Galušková, čerstvá stříbrná medailistka z juniorského mistrovství světa v USA.

Mezi deblkanoisty zvítězili Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň, loňský titul dokázala obhájit pouze úřadující mistryně světa v kategorii C1 Kateřina Hošková.

Příští víkend se pojede v Troji Světový pohár.

Mistrovství ČR ve vodním slalomu v Praze:
Muži:
K1: 1. Přindiš (USK Praha) 83,88 (0 tr. sekund), 2. Hilgert (Dukla Brandýs) 85,23 (0), 3. Hradilek (USK) 85,46 (0).
C1: 1. Ježek 88,46 (0), 2. Gebas (oba USK) 93,46 (2), 3. Rak (Dukla) 93,80 (0).
C2: 1. Koplík, Vrzáň (USK) 99,02 (0), 2. Karlovský, Jáně (Dukla) 103,01 (2), 3. Přinda, Havlíček (USK) 104,88 (2).
Ženy:
K1: 1. Galušková (Sušice) 94,46 (0), 2. Kudějová (USK) 95,78 (0), 3. Hilgertová (Dukla) 96,60 (2).
C1: 1. Hošková (USK) 116,70 (2), 2. Jančová (Č. Budějovice) 122,94 (2), 3. Koblencová (Kralupy) 133,10 (4).