Rubriky:

Vodní sporty

Volf se Štěpánkem a Pavelková skončili na SP v Troji čtvrtí

26. srpna 2012 13:48 - Praha

Bez medaile skončili čeští vodní slalomáři v dnešních finále Světového poháru v pražské Troji. Deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek a kajakářka Irena Pavelková obsadili čtvrtá místa. Nejlepším víkendovým výsledkem českých vodáků tak bylo sobotní třetí místo kanoisty Vítězslava Gebase.

 

Jan Handrejch, Právo

Pátí dnes skončili další čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler. Čtvrtá žena z olympijských her v Londýně Štěpánka Hilgertová byla desátá kvůli chybě na páté brance, kterou minula. Závody vyhráli Slovenka Jana Dukátová a francouzská posádka Pierre Labarelle, Nicolas Peschier.

V semifinále smolně vypadla Kateřina Kudějová, která obsadila jedenácté místo s nejmenší možnou ztrátou jedné setiny na postupovou desátou příčku. "Je to smůla, samozřejmě mě to mrzí," řekla mistryně světa do 23 let.

O nejlepší český výsledek mezi kajakářkami se zasloužila Pavelková, která v letošní sezóně ani nebyla členkou reprezentace. "Mrzelo mě to dlouho, protože jsem na všechno koukala v televizi, takže jsem asi měsíc nebyla na vodě," uvedla.

Za deset dní oslaví 38. narozeniny, pořád je ale o šest let mladší než dvojnásobná olympijská šampiónka Hilgertová. "Jo, mám proti Štěpáně ještě náskok. Ale už to na další pokus o olympiádu moc nevidím," řekla Pavelková. "Přitom jsem jezdila letos dobře. Čtvrté místo mě dnes docela mrzí, byla jsem chvíli celkem vzteklá," přiznala s úsměvem.

Volf se Štěpánkem si prý spravili chuť po nevydařené olympiádě, kde skončili sedmí, a hlavně po minulém týdnu, kdy na mistrovství republiky obsadili až osmou pozici. "Jen škoda, že jsme nebyli na bedně," řekl Štěpánek. Nebýt čtyř trestných sekund za dva dotyky na brankách, dvojnásobní olympijští medailisté by s přehledem vyhráli. "Jezdili jsme tady docela dobře," uvedl Volf. Česká dvojice vyhrála kvalifikaci a v semifinále byla o setinu druhá.

Závod Světového poháru ve vodním slalomu v Praze:
Muži - C2:
1. Labarelle, Peschier 102,78 (0 trest. sekund),
2. Klauss, Peche (všichni Fr.) -1,12 (2),
3. Božič, Taljat (Slovin.) -1,39 (2),
4. Volf, Štěpánek -2,46 (4),
5. Kašpar, Šindler (všichni ČR) -2,82 (0),
6. Szczepanski, Pochwala (Pol.) -3,52 (0),
...v semifinále 14. Přinda, Havlíček, 17. Karlovský, Jáně (všichni ČR).
Ženy - K1:
1. Dukátová (SR) 103,27 (0),
2. Bouzidiová (Fr.) -1,52 (0),
3. Funková (Něm.) -1,81 (2),
4. Pavelková (ČR) -2,01 (0),
5. Krageljová (Slovin.) -2,91 (0),
6. Newmanová (Fr.) -3,81 (0),
...10. Hilgertová -58,72 (56),
v semifinále 11. Kudějová, 14. Ornstová (všechny ČR).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty