Kajakářka Kudějová byla druhá v Čunovu i celkově v poháru, Hilgertová dojela pátá

Bratislava

Kajakářka Kateřina Kudějová obsadila druhé místo v závěrečném závodu Světového poháru vodních slalomářů v Čunovu u Bratislavy. V celkovém hodnocení obsadila stejné místo za Slovinkou Uršou Krageljovou. V neděli ji předčila jen domácí Slovenka Jana Dukátová, která zvítězila i před týdnem v Praze. Štěpánka Hilgertová skončila pátá.

Kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Kudějová dojela do cíle se čtyřmi trestnými sekundami, ale pořadatelé jí nakonec polovinu umazali. Zařadila se tak na první místo a čekala, jak dojedou soupeřky. Nakonec ji překonala jen Dukátová o 3,61 sekundy, zato celková vítězka hodnocení SP Urša Krageljová za ní zaostala o 35 setin. Dukátová si vítězstvím zajistila třetí místo v SP.

Z českých deblkanoistů dopadli nejlépe Jonáš Kašpar a Marek Šindler. Ve finále skončili na šestém místě, hned za nimi byli Ondřej Karlovský a Jakub Jáně. Obě české lodě si připsaly dvě trestné sekundy a za vítěznými Němci Franzem Antonem a Janem Benzienem zaostali o necelých pět sekund.

Kvalifikací neprošli Lukáš Rohan s Adamem Svobodou, kteří ztratili na ostup více než 24 vteřin, ani Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm. Ti dojeli v postupovém čase, ale doplatili na neprojetou branku.

Závěrečné závody SP ve vodním slalomu v Čunovu:
Muži:
C2: 1. Anton, Benzien (Něm.) 123,21 (2 tr. sekundy), 2. Szczepanski, Pochwala (Pol.) -0,81 (2), 3. Labarelle, Peschier (Fr.) -1,54 (0), ...6. Kašpar, Šindler -4,90 (2), 7. Karlovský, Jáně -4,89 (2), v semifinále 16. Rohan, Svoboda, 19. Koplík, Vrzáň (všichni ČR).
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Labarelle, Peschier 263 b., 2. L. Škantár, P. Škantár (SR) 224, 3. Taljat, Božič (Slovin.) 174, ...9. Kašpar, Šindler 106, 11. Karlovský, Jáně 100, 15. Přinda, Havlíček 80, 22. Volf, Štěpánek 45, 33. Rohan, Svoboda 13, 45. Pospíšil, Malý 4.
Ženy:
K1: 1. Dukátová (SR) 120,99 (0), 2. Kudějová (ČR) -3,61 (2), 3. Krageljová (Slovin.) -3,96 (2), ...5. Hilgertová -6,21 (4), v semifinále 19. Ornstová (obě ČR).