Havířov vykročil do baráže výhrou

Igor BruzlNovinky

Až prodloužení rozhodovalo o tom, že lépe vstoupil do baráže o udržení v extralize celek Havířova. Vítěz první ligy v úvodní třetině nakročil třemi góly k vítězství, domácí však v dramatickém, rychlém duelu od druhé části srovnali krok a v závěru normálního hracího času si Šakarov nesmírně šťastným gólem vynutil prodloužení.

Zahajovací dějství sehráli hosté úžasně. Dvakrát zaclonili Maříkovi výhled při střelách od modré čáry, třetí gól pak přidal efektní zadovkou Klimt. Domácí nestačili v pohybu, tempu, ani herní kvalitě, ale přestávka je postavila na nohy. Zlepšeným pohybem si vynutili hned několik faulů a v přesilovkách našli recept na jinak v pohodě chytajícího Orcta.

Havířov snížil na rozdíl branky, navíc v domácí kleci začal čarovat Mařík. Dvakrát neuspěl proti němu sám Jankových, jednou Michálek. Poslední celek extraligy si vůbec nevěděl rady s pozornou obranou Kladna, které se už nepouštělo do zbrklého útočení. Orct ani nemusel pořádně zasahovat a hosté takticky ukázněnou hrou kráčeli k úspěchu.

Přestože v koncovce se bezradní domácí nemohli dostat k power-play, 63 s před koncem vypálil z nouze na Orcta od bočního hrazení Šakarov, kladenského obránce Čecha puk nechtěně zasáhl do ramene a doplachtil do horního růžku hostující klece. V osmé minutě prodloužení pak dokonal obrat Folta.

Radomír Kužílek, trenér Havířova: "Shodili jsme ze sebe psychický balvan, hráči se nevzdali a dokázali, že jsou na ledě ochotni nechat život."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Prohráli jsme zbytečně, neboť jsme ve druhé části polevili, dělali fauly a v závěru se od nás odvrátilo i štěstí."

HAVÍŘOV vs KLADNO 5:4 PP (0:3, 3:1, 1:0 - 1:0)