Šťastná výhra pomohla Boltonu ze sestupové zóny

Fotbalisté Boltonu porazili v dohrávce 31. kola anglické ligy Tottenham 1:0 gólem, který vstřelil v nastaveném čase Nigerijec Jay Jay Okocha z penalty. Tříbodový zisk je katapultoval ze zóny sestupu na sedmnáctou pozici před West Ham. V pondělí se dohrávala i dvě utkání portugalské nejvyšší soutěže, o své budoucnosti rozhodoval italský klub Lazio Řím.

Bolton v této sezóně vyhrál doma jen tři utkání, v pondělí přidal další. Ve druhé minutě nastavení se po zákroku Garyho Dohertyho skácel Youri Djorkaeff a sudí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Okocha zachoval chladnou hlavu a pokořil Kasey Kellera. Šťastná výhra posunula Bolton o dva body před West Ham, na šestnáctý Leeds ztrácí sedm zápasů před koncem dva body.

Bolton měl v průběhu utkání navrch, ale kombinaci nedokázal úspěšně zakončit, často byl největší překážkou gólman Keller. V závěru, kdy Tottenham urputně bránil myslel na dělbu bodů, Bolton nastřelil tyč, o chvíli později Djorkaeffovu ránu vytáhl Keller nad břevno a pak přišlo spravedlivé rozuzlení - penalta...

Výsledek - 31. kolo:

Bolton - Tottenham 1:0 (90. Okocha z pen.)

Porto veze z Madeiry šťastné body

Fotbalisté Porta zvítězili v pondělní dohrávce 26. kola portugalské ligy na Madeiře nad Nacionalem Funchal 2:1 a upevnili si první pozici v tabulce. Hosté sice dlouho prohrávali, ale v závěrečné čtvrthodině Derlei a Carvalho skóre otočili. Porto vede před Benfikou o 13 bodů.

Lisabonský Belenenses si v posledním utkání kola poradil s Boavistou, když na jejím hřišti zvítězil 3:1. Domácí sice vyhráli první poločas, po přestávce však třikrát inkasovali. Poslední gól jim dal v páté nastavené minutě Chico Silva.

Výsledek - 26. kolo:

Nacional Funchal - FC Porto 1:2, Boavista Porto - Belenenses Lisabon 1:3.