Kajakář Havel skončil na SP v Szegedu třetí na pětistovce

Szeged

Kajakář Daniel Havel byl třetí na neolympijské trati 500 metrů na úvodním podniku Světového poháru v Szegedu a české reprezentaci v Maďarsku zajistil druhý medailový úspěch. V sobotu byli deblkanoisté Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem druzí na olympijském kilometru.

Kajakář Daniel Havel.

V sobotu Havlovi v deblkajaku s Janem Štěrbou utekla medaile o jediné místo, v neděli si člen bronzové posádky K4 z londýnských her spravil chuť. Ve finále byl v polovině trati druhý, pak se ale pořadí hodně promíchalo a český kajakář si dojel pro bronz.

Na vítězného Australana Kena Wallaceho, olympijského vítěze z Pekingu, ztratil 156 tisícin vteřiny. Druhý skončil domácí Bence Dombvári.

V neděli odpoledne se ve finálovém bloku na 500 m představí ještě Lukáš Trefil s Josefem Dostálem v K2 a deblkanoisté Radoň s Dvořákem.