Rubriky:

Vodní sporty

Hilgertová zahájila domácí nominaci dobře a má nakročeno do týmu

12. května 2013 16:58 - Želiv

Kajakářka Štěpánka Hilgertová zahájila další sezonu v kariéře prvním a čtvrtým místem v domácích nominačních závodech. Pětačtyřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka tak má opět nakročeno do reprezentace, v níž nechybí už od roku 1989. Dobrou formu potvrdily také posádky, které mají díky novému systému nominace již místa v týmu jistá - kajakář Vavřinec Hradilek i deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek.

 

Jan Handrejch, Právo

Stříbrný olympijský medailista Hradilek úvodní sobotní závod na Trnávce v Želivi vyhrál a dnes byl druhý. Dvojnásobní olympijští medailisté Volf se Štěpánkem sice byli v sobotu devátí, ale to jen vinou zlomeného pádla ve finálové jízdě, v dalším závodě potvrdili výkonnost druhým místem. Tyto dvě posádky ale do průběžného pořadí nominace nebodují.

Dvě vítězství si připsali pouze Jonáš Kašpar a Marek Šindler, tréninkoví parťáci "Volfíků", kteří mají letos vynikající formu a reprezentace by je už neměla minout. Dvakrát na stupních vítězů byli také kanoisté Stanislav Ježek a Michal Jáně, deblkanoisté Přinda s Havlíčkem a kajakáři Vít Přindiš a Kateřina Kudějová.

O složení týmu se rozhodne příští víkend v Praze v Troji.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty