Hlaváčková vyhrála v Berlíně závod SP

BERLÍN

Česká plavkyně Ilona Hlaváčková vyhrála další závod Světového poháru v krátkém bazénu. Stejně jako před čtyřmi dny ve Stockholmu nenašla na znakařské padesátce přemožitelku ani v sobotu v Berlíně. Nestačila na ni ani domácí favoritka Antje Buschschulteová, která dohmátla o 14 setin sekundy později než česká reprezentantka.

Ilona Hlaváčková.

Polohový závod na 100 metrů vyhrál Jihoafričan Ryk Neethling v novém světovém rekordu 52,11 vteřiny. O pouze čtyři dny starý rekord (52,51) připravil krajana Rolanda Schoemana. Ten ale nemusel být moc smutný, protože sám v Berlíně pro změnu vyrovnal dosavadní nejlepší výkon historie na kraulové stovce 46,25, který od loňského března drží Američan Ian Crocker.

Finále v Berlíně plavala i Petra Klosová, v kraulovém sprintu skončila pátá. Závody pokračují v neděli.