Rubriky:

Vodní sporty

Jubilejní 100. Primátorky se kvůli záplavám o víkendu nepojedou

3. června 2013 09:13 - Praha

Jubilejní stý ročník veslařských Primátorek se o tomto víkendu v Praze neuskuteční. Pořadatelé musejí závody, na nichž se měli představit i olympijští medailisté Miroslava Knapková a Ondřej Synek, kvůli záplavám odložit. ČTK to dnes řekl předseda Českého veslařského klubu Josef Blecha. Organizátoři již určili i nový termín, který byl stanoven na 20. až 22. září.

 

Michal Doležal, ČTK

"Voda zaplavila loděnice veslařských klubů a za takové situace by nebylo možné Primátorky uskutečnit ani v případě, že by hladina Vltavy rychle opadla," uvedl Blecha. "Očekává se, že minimálně ještě dva dny budou podmínky na Vltavě podobné jako nyní. A až voda opadne, tak bude na náplavkách deset centimetrů bahna," konstatoval.

Proto nebude možné připravit dráhy, tj. upevnit startovací zařízení a bójky v zatáčce pod Vyšehradem. "Kdyby se jelo, museli bychom vše začít stavět ve čtvrtek a horní hranice průtoku pro upevnění bójek je 400 kubíků," podotkl Blecha. Aktuálně je rychlost průtoku vody ve Vltavě přes 2800 m3 za sekundu.

Zrušení Primátorek oficiálně potvrdili i zástupci agentury Mather Activation, která se na pořádání závodu podílí.

Primátorky se stejně jako v roce 2006, kdy byla zvýšená hladina Vltavy a závod musel být z podobného důvodl poprvé v historii přesunut, uskuteční v září. "Chtěli jsme se hlavně vyhnout termínové kolizi s mistrovstvím světa na divoké vodě, které se bude konat v Praze," uvedl PR manažer Tomáš Leixner Mather Activation. Slalomáři by se měli v Tróji utkat o světové tituly od 11. do 15. září.

Třídenní program Primátorek měl začít pátečním závodem univerzitních osmiveslic, jehož se měla zúčastnit i posádka anglické Cambridge.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty