Rubriky:

Vodní sporty

Kvalifikaci na Světový pohár v Seu vyhrály tři české lodě

5. července 2013 16:13 - Seu d'Urgell
(Aktualizováno: 5. července 2013 19:41)

Tři české lodě vyhrály kvalifikaci na třetí závod Světového poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu d'Urgell. Nejrychlejší byli kanoista Stanislav Ježek, kajakář Vít Přindiš a v kategorii deblkanoistů Ondřej Karlovský, Jakub Jáně.

 

Jan Handrejch, Právo

V tradičně nabité kategorii K1 si skvěle vedli i další čeští reprezentanti. Stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek byl druhý se ztrátou 1,04 sekundy a Luboš Hilgert obsadil čtvrté místo. Za Přindišem zaostal o 1,24 sekundy.

Jako poslední čtyřicátý postoupil čerstvý mistr Evropy Jiří Prskavec díky první jízdě, v níž zaznamenal čtyři trestné sekundy za dotyky na brankách. Ve druhé neprojel dvacetiletý talentovaný závodník dvě branky.

Mezi kanoisty vyhrál vítěz úvodního pohárového závodu v Cardiffu a druhý muž průběžného pořadí Ježek o 1,45 sekundy před Španělem Anderem Elosegim. Třetí byl na olympijském kanálu z roku 1992 Michal Jáně, který ve Walesu překvapil třetím místem, ale v minulém závodu v Augsburgu kvalifikaci nezvládl. Do postupové třicítky se dnes vešel i desátý Vítězslav Gebas.

Mezi posádkami C2 uspěly dnes všechny české lodě. Kvalifikací prošli Kašpar se Šindlerem, olympijští medailisté Volf se Štěpánkem i Koplík s Vrzáněm. Z kajakářek se v sobotu představí třetí žena kvalifikace Karolína Galušková a také Štěpánka Hilgertová a Kateřina Kudějová. V kvalifikaci kanoistek skončila na druhém místě Kateřina Hošková, která nestačila jen na Francouzku Caroline Loirovou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty