Dálkový plavec Pošmourný byl na MS na 5 km jednadvacátý. Picková obsadila na stejné trati devětadvacáté místo

Barcelona

Dálkový plavec Jan Pošmourný obsadil na mistrovství světa v Barceloně v závodě na 5 km jednadvacáté místo. Druhý český reprezentant na startu Ján Kútnik byl na 32. příčce, zatímco Barbora Picková mezi ženami skončila na stejné trati na 29. pozici.

První zlato začínajícího šampionátu získala Američanka Haley Danita Andersonová.

V kvalifikaci technického programu synchronizovaného plavání uspěla Soňa Bernardová a z jedenáctého místa postoupila do večerního finále. Česká reprezentantka získala 84,9 bodů a za nejlepší trojnásobnou olympijskou vítězkou a desetinásobnou světovou šampionkou Světlanou Romašinovou z Ruska zaostala o 11,3 bodů.

Pošmourný na nejrychlejšího Tunisana Usámu Mellúlího ztratil patnáct vteřin, Kútnik za dvojnásobným olympijským šampiónem zaostal o půl minuty. Pro stříbro si doplaval Kanaďan Eric Hedlin, třetí skončil německý veterán a obhájce Thomas Lurz.

Ženský závod na 5 km ovládla stříbrná medailistka z dvojnásobné trati na olympiádě v Londýně Američanka Haley Danita Andersonová, která ve finiši porazila o dvě desetiny Polianu Okimotovou Cintraovou. Na třetí příčce skončila s desetivteřinovým odstupem další brazilská plavkyně Ana Marcela Cunhaová. Picková za Andersonovou zaostala o téměř dvě a půl minuty.